Mis toimub
Fotomuuseumi analoogfoto teema-aasta põhinäitusel on alates 16. juunist kolmel korrusel väljas Eesti 1930. aastate tippfotograafi Carl Sarapi loomingu paremik haruldaste säilinud originaalfotode, fotopostkaartide, fotosuurenduste ja trükistena.
Carl Sarap (1893–1942) oli kirjastaja ning 1930. aastate lõpul ... 26. mail 2022 avas Fotomuuseum koostöös Soome Pimeruumi Assotsiatsiooni (SPA) ja Soome Instituudiga Eesti-Soome analoogfotograafia ühisnäituse Tallinnas Jaani seegi galeriis. Sündmus käivitab ühtlasi Fotomuuseumi uue teema-aasta, mis on seekord pühendatud analoogfotograafiale.
Rahvusvahelisel grupinäitusel osalevad Eesti ... Digitaalinen maailmanjärjestys ei ole vielä saavuttanut lopullista voittoa analogisesta. Se koskee myös valokuvausta median osa-alueena. Pikemmin voimme puhua pyrkimyksestä elvyttää analogista valokuvausta, nuoremman sukupolven osalta suorastaan trendistä kokeilla vanhoja kuvaustekniikoita omin käsin.
Tallinnan Valokuvamuseo järjestää ... Tuhala külapiltnik Artur Puurand (1901-1976) jäädvustas Harjumaal praeguse Kohila ja Kose valla aladel elu ja inimesi fotodele järjepanu aastatel 1922-1948. Puuranna fotopärand on Eestis üks väheseid niivõrd pika perioodi jooksul valminud ja terviklikult säilinud ... 2022 maikuus algava Fotomuuseumi analoogfoto teema-aasta puhul korraldatavale Eesti-Soome ühisnäituse avatud kutsungile saadeti 102 konkursitööd 57 Eesti fotograafilt.
Rahvusvaheline žürii koosseisus Katri Lassila (Soome Pimeruumi Assotsiatsiooni president), Natalia Kopkina (Soome Pimeruumi Assotsiatsiooni tegevdirektor), Elina Heikka ... 2022. aasta maikuus algab Fotomuuseumi uus teema-aasta, mis on seekord pühendatud analoogfotograafiale.
Koostöös Helsingi Darkroom Festivali, Finnish Darkroom Association’i, Soome Fotokunstimuuseumi ja Soome Instituudiga korraldame kevadel Jaani Seegi Galeriis rahvusvahelise grupinäituse, mis jääb avatuks sügiseni. ... Valminud on mahukas raamat dokumentaalfotograafia meistri Peeter Langovitsi elutööst
1. detsembril 2021 esitleti Fotomuuseumis Eesti pressifoto ja dokumentaalfotograafia grand old man Peeter Langovitsi teost “Peeter Langovits. ½ sajandit” autori enda osavõtul. Raamatu koostas Tanel Verk.
Kaante ... Kuigi kuri pandeemia on lukustanud meie uksed, jätkab Fotomuuseum positiivsete elamuste jagamist. Fotograaf Sirli Raitma näitusest “Eha” on nüüd valminud kelmikas ja väga eripärane virtuaaltuur! Autoriks Raitma kunstnikust poeg Harvin Alert, kes kasutas alusmaterjalina ... FOTOGRAAFID PEAVAD PILDILISI ISOLATSIOONIDIALOOGE
Üle 120 Eesti fotograafi osaleb Fotomuuseumi suurprojektis “Isolatsioonidialoogid”.
VAATA VIRTUAALNÄITUST SIIT
Et pakkuda karantiiniperioodil loomingulist väljundit ning jäädvustada hetke kummalise olukorra tunnetust, kutsus Fotomuuseum fotograafe ja -kunstnikke pidama omavahel fotograafilist dialoogi. Eriolukorra lõpuni ... Fotomuuseumil on koostöös Tallinna Ülikooliga valminud I kooliastmele uus õppekomplekt „Vana aja kool“.
Õppekomplekt sobib hästi muuseumi külastuse eeltegevuste või järeltegevuste korraldamiseks klassiruumis. Samuti annab see võimaluse rikastada koolitunde ka muuseumi külastamata.
Õppekomplekti sisuks on Fotomuuseumi ... Fotomuuseum taaselustab koostöös Tallinna linnaga Tallinna Päeva fotojahi.
Fotomuuseum korraldas 15.05.20 Tallinna Päeva raames kutsutud professionaalsete fotograafide osalusel fotojahi.
11 fotograafi – Peeter Langovits, Eve Kiiler, Arno Mikkor, Raul Mee, Daisy Lappard, Meeli Küttim, Andres Teiss, ... Fotograafia ajajoonele on kantud tähtsamad fotoajaloolised verstapostid. Head uurimist!
Ajajoont haldab Fotomuuseumi koguhoidja Merilis Roosalu.
Verstaposte lisandub jooksvalt. Ettepanekud täiendusteks teretulnud.
Võta ühendust:
Kodune muuseumituur näitusel “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat”
Räägib näituse kuraator Tanel Verk, filmis Annika Haas, monteerisid Age Peterson ja Annika Haas.
Fotomuuseumi keskaegsete seinte vahele on kogutud mitmekesine fotopärand, mis koguhoidjate, kuraatorite ja pedagoogide koostöös jõuab nüüd ja edaspidi mitmekesise digitaalse materjalina meie publikuni. Pakume alternatiivset võimalust kodu- ja kaugõppeks erinevatele vanuserühmadele, aga ka vaba ... Fotomuuseum pakub võimalust tellida tsüanotüüpia töötuba, mis sobib igale eagrupile, nii noortele kui täiskasvanutele.
Tsüanotüüpia on fotoprotsess, kus kujutis ilmutatakse paberile rauasisaldusega kemikaalide ning UV valguse koostöös. Tulemuseks on valgete joontega kujutis sinisel taustal. Protsessi ... Tutvume vanade kaamerate ekspositsiooniga ja saame teada huvitavaid fakte fotoajaloost.
Vaatame, kuidas töötab Eesti kõige suurem kaamera. Võtame lahti ühe vana kaamera ja uurime, millistest põhilistest osadest koosneb fotokaamera. Tund lõppeb viktoriiniga.
Teema sobib eelkõige vanemale ... Camera obscura töötoas saad tutvuda fototehnika eellooga ning proovida kätt oma seadmega.
Räägime ajast enne fotograafia leiutamist. Saame teada, kuidas kuulsad maalikunstnikud enne fotograafiat kasutasid maalimisel fotoaparaadi laadseid seadmeid, et lihtsustada perspektiivi kujutamist. Iga programmis osaleja ... Fotomuuseumi välja antud kogumik on esmakordne kokkuvõttev ja illustreeritud käsitlus Eestis 1964. aastal loodud fotokunstirühmitusest, sisaldades ajaloolist ja kunstiteaduslikku ülevaadet ning Fotogrupi STODOM autorite: Kalju Suure, Peeter Toominga, Tatjana Dobrovolskaja, Andrei Dobrovolski, Rein Marani, ... Heinrich Tiidermanni etnograafiliste portreede klaasnegatiivid Vikipeedias Fotomuuseum avas Vikipeedias virtuaalnäituse Eesti fotoajaloo suurkuju Heinrich Tiidermanni (1863-1904) aegumatust etnofotopärandist.
Näitus valmis Fotomuuseumi portreefoto teema-aasta raames ning sobib tähistama ka Digikultuuri aastat. Vikipeedia-näitusel on väljas Fotomuuseumi Heinrich Tiidermanni klaasnegatiivide kollektsiooni etnograafilised portreed ja ... Eestimaa kultuuripärandi ja fotoajaloo huvilistele on Tallinna Linnamuuseumi ja kirjastuse Tänapäev koostöös ilmunud uus kinkeraamat 170 etnograafilise fotoga. Seitse enne 1940. aastat tegutsenud nimekat autorit on jäädvustanud meid, Eesti inimesi.
Ühiste kaante vahel on Teise ... Romantilisel raekoja-tagusel tänaval, mis jõudnud meieni otse Tallinna algusaegast, leiad Fotomuuseumi sajanditevanuse portaali. Tule vaata, kuidas kunagine raevangla räägib nii Eesti fotograafia kui arhitektuuri ajaloost!
Tallinna Ülikooli valikõppeaine ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) raames valmis Fotomuuseumi kogude põhjal koostatud arhitektuuriteemaline näitus, mis heidab pilgu Tallinna minevikku ja olevikku ning tutvustab linnasüdame kujunemise ajalugu.
Liikudes igapäevaselt linnapildis, ei märka me tihti hooneid ...
Suuremate pildifalilde saamiseks palume võtta ühendust:
Annika Haas
Tel (+372) 644 8767, (+372) 56610694
EESTI PILDIS. Fotograaf Carl Sarap 1893–1942
Eesti-Soome analoogfotograafide ühisnäitus avab Fotomuuseumi Analoogfoto teema-aasta
Nykypäivän analoginen valokuvaus Virossa ja Suomessa 26.5.2022–4.9.2022
Tuhala piltniku Artur Puuranna mahukas fotokogu veebis
Eesti-Soome analoogfotograafia ühisnäituse Eesti fotokunstnikud selgunud!
Fotomuuseumi analoogfoto näituse open call
Peeter Langovitsi elutööst valmis raamat
Fotomuuseumi virtuaaltuur näitusel “Eha”
Fotomuuseumi virtuaalnäitus “Isolatsioonidialoogid”
Fotomuuseumi uus õppekomplekt “Vana aja kool” I kooliastmele
Fotomuuseumi fotojaht “Päev Tallinnas”
Tule tutvu linnulennult fotograafia ajalooga!
Virtuaaltuur näitusel “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat”
Fotomuuseumi kodused ülesanded õppurile ja meelelahutajale
Tsüanotüüpia töötuba lubab kätt proovida ühe maailma vanima fototehnikaga
Põnevad pildimasinad Camera obscurast iPhone‘ni
Camera obscura töötoas saad tuttavaks fototehnika eellooga
Fotoajaloo kogumik “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“
Eesti rahwa näolaad:
Raamat kultuuripärandi, rahvarõiva- ja fotoajaloo huvilistele
Vaata, kuidas Fotomuuseum romantilisel Raekoja tänaval näeb välja linnulennult!
Virtuaalnäitus “Ajarännak Tallinna Südalinnas” Tallinna Ülikooli hüpiknäitusest
FOTOMUUSEUMI FOTOTÄNAV