Püsiekspositsioon

Igal aastal koostatakse Fotomuuseumi rikkalikust fotokogust uus püsinäitus, mis näitab Tallinna ilu ja omapära ning pakub vaatajatele rohket äratundmisrõõmu. Samuti tutvustatakse suurte Eesti fotomeistrite kollektsioone.

Püsiekspositsioon mõlema maja kahel korrusel annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840ndatest kuni 20. sajandi alguseni.

Eesti päevapiltnikud olid sel ajavahemikul väga hinnatud fotokunstnikud ka väljaspool kodumaa piire.

Ekspositsioon algab fotoharulduste – dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekuga.

Charles Borchardt, Bernhard Lais, vennad Kristinid ja Heinrich Tiidermann olid tuntud Eesti fotomeistrid 19. sajandi lõpus.

Lisaks esitatud fotokollektsioonidele saab vaataja ka ülevaate kaamerate arengust, tutvuda 20. sajandi alguse ateljee ja pimiku varustusega.

Ekspositsiooni lõpus on eksponeeritud väikseim meie kaamerate seas. See on taskukaamera “Minox”, mis tundub mänguasjana, kuigi tegemist on täiesti tõsiseltvõetava aparaadiga. “Minoxi” leiutamise lugu on seotud Eestiga. Eesti tehnikaajaloos leotakse seda pisikaamerat üheks suuremaks ja põnevamaks leiutiseks.

Esimene “Minox” valmis Tallinnas 1936. aastal, tootma hakati teda aga 1938. aastal Riias. Fotomuuseumi ekspositsioon toetub muuseumi enda kogudele, mis asuvad samades hoonetes.