Analoogfotograafia ja pimiku baaskursus

Kahepäevane analoogfotograafia baaskursus pakub osalejatele praktilisi teadmisi must-valge filmi ilmutamisest ja pimikutööst. Kursusele on oodatud nii algajad kui ka kogenumad analoogfotograafiahuvilised, kes soovivad oma teadmisi värskendada. Kursuse läbinutel on edaspidiselt võimalik Fotomuuseumi pimikut kasutada individuaalselt.

Baaskursuse hind: 40 eurot osalejale. Kõik vajalikud vahendid filmi ilmutamiseks ja fotode suurendamiseks on korraldaja poolt. Koolitust saab tellida eelregistreerimisega kuni 4 liikmelisele grupile.

Esimene päev – mustvalge filmi ilmutamine

Esimesel päeval saab osaleja põhjaliku ülevaate filmi ilmutusprotsessist, mille käigus tutvutakse erinevate ilmutamisvõimalustega ja tehniliste vahenditega, juttu tuleb ka filmi säilitamisest. Kursusel osalemise eelduseks on täispildistatud mustvalge käsiilmutusfilmi olemasolu.

Kestus: kuni 2 tundi.

Teine päev – kontaktkoopia valmistamine ja fotode suurendamine

Teisel päevad saavad osalejad valmistada ilmutatud filminegatiivist kontaktkoopiat ja suurendada valitud kaadreid fotopaberile. Tegevuse käigus tutvustatakse pimikus kasutatavat tehnikat, kemikaale ja ohutusnõudeid ning toimub valminud fototeoste tagasisidestamine ja analüüs.

Kestus: 2.5 kuni 3 tundi.

 

Huvi korral võta meiega ühendust: