Näitused
MUUSEUMI PÜSINÄITUS
„Küla keset linna. Lugusid Kalamajast“
kõneleb piirkonna elust kuue Kalamajale iseloomuliku koondkuju kaudu: Kalamaja mees, Kalamaja naine, Kalamaja laps, Kalamaja esivanem, Kalamaja elukunstnik ja Kalamaja loom. Need tegelased on koondkujud eri aegadest ja ajastutest , jutustades lugusid keskajast tänaseni. Läbi muuseumi kulgedes avanevad ühes kohalike inimestega ka siinsete majade lood: külastajat ootavad kelder, trepikoda, garaaž, elutuba, kuid näitust leiab ka tualetis. Noored külastajad saavad aga muuseumi perealal mängida Tallinna maja tüüpi nukuelamus.
Muuseumist leiab ka galerii, kus nii kohalikel kui teistel soovijatel on võimalik oma ideid näituseks vormida või põnevaid kollektsioone huvilistele tutvustada.
Muuseum on küll sisult suur, ent ruumalalt pisike. Seetõttu näeb meie näitusi sageli ka siinsetel tänavatel.
Täname kõiki Kalamaja inimesi, kes aitasid kaasa muuseumi loomisele!
Näituse kuraatorid Kristi Paatsi, Tuuli Silber, Laura Jamsja
Ruumiline kujundus Ruumilabor OÜ
Näituse graafiline disain Refleks OÜ
Ekspositsiooni lahendused HN Steel OÜ, Argo Männik, Krista Norden, Riksen OÜ
AJUTISED NÄITUSED

VÄLINÄITUS
“Kruvist klaverini. Kalamaja tööstuste lugu”
Tänapäevane Kalamaja on sündinud 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse tööstusrevolutsiooni tuules. Toona kerkis siia ridamisi suuremaid ja väiksemaid vabrikud.

Näitus Kalamaja muuseumis:
“KALAMAJA TAPEEDID ja mida kõike
nende alt leida võib”
Kalamaja kogukonnamuusemisse on jõudnud kenake hulk siinsete korteriremontijate käe läbi päästetud seinakatteid. Ka lae või seina vahelt ja põranda alt leitud esemed võivad anda edasi üllatavaid sõnumeid.

NÄITUS KOHVIKUS BOHEEM:
Tööhoos Kalamaja. Kuidas tuli leib lauale 1920. – 1960. aastatel
Kalamajas Boheemi kohvikus (Kopli 18) saab vaadata Kalamaja muuseumi näitust „Tööhoos Kalamaja. Kuidas tuli leib lauale 1920.–1960. aastatel“. Väljapanek on koostatud Kalamaja inimeste perealbumite ja mälestuste põhjal.

NÄITUS „Kalarand – igaühe-mereääre kolmas tulemine“
Näitus „Kalarand – igaühe-mereääre kolmas tulemine“ on tagasivaade Kalaranna piirkonna arenduse protsessile ja sellest saadud õppetundidele. Mida õppis kohalik omavalitsus avaliku huvi kaitsmisel?

Kalamaja muuseumi VÄLINÄITUS
„Uka-Uka, mina prii. Õuemängud Kalamajas“
Näitusel on tähelepanu all kohalikud mängud ja mängimise lood aastatel 1930–1970.

Välinäitus:
“Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest” Kalamaja tänavatel
Tegemist on väärtusliku pildimaterjaliga, mida muuseumi üleskutsele reageerinud endised ja praegused kohalikud on meiega jaganud.
VEEBINÄITUSED

Virtuaalnäitus„Kalamaja kõrvad“
Virtuaalnäitusel saab tutvuda kunstnik Flo Kasearu kaasabil näituse tarbeks valminud kipskõrvade galeriiga ning kuulata Kalamaja inimeste mälestuslõike ja piirkonnale iseloomulikke helisid linnaruumist.

Veebinäitus “KUHU ÜHTEGI PÄIKESEKIIRT EI PAISTA”
2019. aasta sügisel Fotokuu raames valminud väljapaneku keskmes on fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeria Kalamaja hoonetes asunud kehvadest korterioludest.