Muuseumist

ПОДЗЕМЕЛЬЯ БАСТИОНОВ
tools
kökk-kökk
ПОДЗЕМЕЛЬЯ БАСТИОНОВ3
Kiek in de köki 5. korrus
katkutahvel
Kiek in de köki 5. korruse laevakahur
neitsitorn kunstitempel
loomanäitus putkad
Lambert Glandorfi Mustpeade epitaaf
Kiek in de köki 2.korruse kontserdisaal
Bastionid, 003
Kiek in de Köki 3. korrus
Kiek in de Köki trepp
Bastionid, 004
Raidkivimuuseum
Raidkivimuuseum bastionikäikudes
Bastionitrepp
head
Kiek in de köki 4. korrus
Bastionikäikude muuseum
loomanäitus vaal
_D3A7547
neitsiateljee
Neitsi torn, kompleks
20170616_145541
IMG_3320
Tunnels 5
STONEMASON_TOOLS
loomanäitus putukad
neitsitorn kunstitempel vaasid
neitsitorn kunstitempel 2
007

 

Kindlustustemuuseum moodustab üle 500 meetri pikkuse muuseumikompleksi.

Siia kuuluvad neli keskaegset torni: Kiek in de Kök, Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn. Kindlustustemuuseumisse kuuluvad ka 17. sajandi lõpul ehitatud muldkindlustuste maa-alused BASTIONIKÄIGUD ja neis asuv Raidkivimuuseum.

Kindlustustemuuseum tutvustab linna ajaloolisi kindlustusi, tornidesse ja müüri äärde 18. sajandi lõpus rajatud linlaste kodusid, tornis elanud kunstnikke ja Neitsitorni rajatud 1980.-tel kuulsat kohvikut. Tallinna kõige pikemalt müürigaleriilt ja tornidest avanevad hunnitud vaated vanalinnale.

KIEK IN DE KÖK

Kiek in de Köki ekspositsioon annab ülevaate Tallinna kaitseajaloost ja kaitserajatistest. Tallinna esimese suurtükitornina valmis ta esialgsel kujul 1483. Torni tänapäeval tuntud nime on esmakordselt mainitud 1577. aastal Tallinna teise piiramise kirjelduses. Kiek in de Kök on ka 17. sajandi lõpust, kui tornile lisati massiivne kasematt-katus, ka kõige kõrgem linna kaitsetorn.

NEITSITORN

Neitsitorn on Tallinna ainuke nelinurkne tavatorn, keskaegse nimega Megede torn, püstitati arvatavasti juba 14. sajandi keskpaigas, kuigi esmamainimine on aastast 1373. Püsiekspositsioon räägib ajast mil torn oli ehitatud ümber korterelamuks: muuseas olid siin kunstnike ateljeed-kodud. 1980. aastal taastati torn kaitserajatiseks ja siia tuli menukohvik. Neitsitornis toimuvad ka vahetuvad näitused. Ekspositsioon võlvkeldris tutvustab Taani rahvuslipu Dannebrogi legendi Eesti kunstis ja Taani sümboleid Eesti heraldikas.

BASTIONIKÄIGUD

Bastionikäigud ehitati 17. s lõpul –18. sajandi algul. Bastionikäikude ekspositsioon tutvustab kaitserajatise ajalugu ja tunnelites toimunud tegevusi, sealhulgas seal eri aegadel varjupaika leidnud inimesi. Seal asub ka rikkalik raidkivide kogu.

 

KÜLASTAMINE

KÜLASTUSINFO – HINNAD ja LAHTIOLEKUAJAD

 

EKSKURSIOONID

OSALE EKSKURSIOONIDEL

 

NÄITUSED

TUTVU NÄITUSTEGA

 

VANEM AJALUGU

KIEK IN DE KÖK, NEITSITORN JA BASTIONIKÄIGUD

 

LASTELE

MUUSEUMITUNNID, RETKED, ORIENTEERUMISMÄNGUD