Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde, elamusprogramme, kogusid tutvustavaid loenguid ja ajarännakuid igale vanuserühmale eesti, vene ja inglise keeles. Tunnid ja üritused toimuvad muuseumi lahtioleku aegadel.

BRONEERI MUUSEUMITUND >

Tundide tutvustused

Tavahind on 5 € osaleja kohta.
Sooduspakkumine: broneerides Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse korraga vähemalt kolm tavahinnaga muuseumitundi, on ühe tunni hind 20% soodsam ehk 4 € õpilase kohta.

NB! Soodushind on õpetajapõhine. See tähendab, et soodustusega muuseumitunde saab broneerida Talllinna Linnamuuseumi erinevatesse filiaalidesse ja osalejateks võivad olla erinevad klassid ja õpilased.

Sobiva muuseumitunni valikul aitab hea nõuga muuseumipedagoog. Palume tellimus esitada vähemalt kaks päeva varem linnaelu@linnamuuseum.ee või tel 5196 1041.

 

Õuesõpe ja ekskursioonid

Jutud ja lood vanast Tallinnast

Neitsitorni aknast avaneb vaade legendaarsele Taani kuninga aiale.

Neitsitorni aknast avaneb vaade Taani kuninga aiale.

Tallinna vanalinnas on palju põnevaid paiku, huvitavaid hooneid ja muidugi kummituslugusid, mis ootavad avastamist!

Õpilastele mõeldud temaaatilisel ringkäigul vestetakse Tallinnaga seotud tuntud legende.
Saab teada, kes pidas pidu Rataskaevu 16 majas ja milline nägi välja Niguliste kiriku muumia hertsog de Croy.
Ekskursiooni algus kas Tallinna Linnamuuseumis või muus kokkulepitud paigas, ekskursiooni kestus 60–90 minutit ja hind lapsele/õpilasele 5 €.

Tellimine ja lisainformatsioon: või 51961041

 

Orienteerumismäng “Tallinna väikesed mõistatused”

Kes valvab linnamuuseumi maja ja millises majas pidas pulmapidu vanakurat ise?
Kaasahaarav otsimismäng Tallinna vanalinnas, kus saadakse selgeks olulised hooned ja tuntud paigad. Tähelepanu juhitakse ka detailidele, mida iseseisvalt vanalinnas liikudes ei pruugi märgatagi. Muuseumitund algab linnamuuseumis, kus linna maketil saab teada tähtsamad kohad ning orienteerumismängu marsruudi. Seejärel orienteeruvad õpilased kuni tund aega kaardi abil iseseisvalt vanalinnas ning lõpuks kogunetakse taas muuseumi õigeid vastuseid kontrollima ja kosutust saama. Muuseumitunniks planeerida aega 1,5 tundi, millest vanalinna avastatakse kuni 1 tund. Orienteerumismängu hind 5 eurot õpilase kohta.

NB! Orienteerumismängu saab tellida aprillist oktoobrini.

Tellimine ja lisainformatsioon: või 51961041

 

Majaekskursioon Tallinna linnaelumuuseumis

Ettetellimisel korraldame gruppidele majaekskursioone ja tutvustame näitusi. Ekskursiooniks sobiv grupi suurus on kuni 25 inimest.
Soovi korral on võimalik tellida keskaegse kaupmehemaja keldris asuva avatud hoidla tutvustus. Avahoidla külastuseks grupi suurus maksimaalselt 15 inimest.
Täiskasvanute ekskursiooni giiditasu on 30 €, kohalikele õpilaste või seenioride gruppidele 20 €, võõrkeelse ekskursiooni hind on 55 €. Ekskursiooni hinnale lisandub muuseumi piletitasu.

Peale püsinäituse ekskursiooni saab tellida muuseumi ajutiste näituste tuure.

Tellimine ja lisainformatsioon: või 51961041

Muuseum tuleb külla

Kui klassi või rühmaga on väljasõit keeruline, siis linnamuuseumi filiaalid tulevad ise teie juurde. Planeeri oma koolipäev nii, et muuseumitunnid katavad ära tundide teemad. Valida saab kõigile kooliastmetele loodud muuseumitundide vahel. Teemade valik on mitmekesine ja sobib vastavalt nii aineteüleseks kui ka ühe aine keskseks õppeks.
Võta meiega julgesti ühendust ja kutsu muuseum külla!
Hind 6 € osaleja, lisandub transpordi tasu
Broneerimine: või 51961041

NB! Tallinnast kaugemal asuvatele koolidele võib õppetöö mitmekesistamiseks sobida ka veebitund!