Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid igale vanuserühmale.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem või tel (+372) 53052151.

Muuseumitundide hind on 5 € osaleja kohta.

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – 9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

Miinimum osalejate arv grupis on 7 inimest. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (7 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.

 

“VANA PALEE” SALADUSED

Peeter I maja

(sobib esmakordsel tutvumisel Peetri majaga)

Muuseumitunnis tutvume 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uurime, miks ostis Peeter I majakese Kadriorgu ja nimetas selle “vanaks paleeks”. Kellega koos Peeter palees elas? Tunni jooksul tutvume püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandavad uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta.  Saame teada, millised on lood Peeter I-se ja Katariina kohta, mida esemed endas kannavad. Temaatilisele ekskursioonile järgneb põnev töötuba. Pedagoog kohandab muuseumitunni sisu  vastavalt vanusegrupile. Muuseumitund gümnaasiumi õpilastele keskendub Põhjasõja-aegsetele sündmustele  Peeter I, Katariina I ja Karl XII isiksuste kaudu.

SOBIB: lasteaed (alates 5 eluaastast), I, II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 15 minutit
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 10 osalejat
TELLIMINE: , tel. (+372) 53052151

AJARÄNNAK KADRIORU PARGIS

(MAI–OKTOOBER)

Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest, kus me tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter Suur Tallinna ajaloos niivõrd tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja endale suvemaja just Kadriorgu. Kes oli Katariina I ja kus asus tema aed? Avastame, mis asus Presidendi kantselei asemel varem. Uurime, kus asus tsaari “uus palee”. Rännaku jooksul kaasame enda viit erinevat meelt ja tutvume, millised taimed ning vürtsid kasvasid Katariina aiakeses. Seejärel liigume edasi Peeter I aegsesse Kadrioru parki, kus tutvume barokkaia ja -lossi ajalooga. Õpilased omandavad seejuures teadmised, millised on erinevused inglise ja prantsuse pargistiili vahel.

SOBIB: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 15 minutit
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 10 osalejat
TELLIMINE: , tel. (+372) 53052151