Fotomuuseumi kodused ülesanded õppurile ja meelelahutajale

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotomuuseumi keskaegsete seinte vahele on eriolukorra tõttu peitu jäänud pärand, mis koguhoidjate, kuraatorite ja pedagoogide koostöös jõuab nüüd ja edaspidi mitmekesise digitaalse materjalina meie publikuni. Pakume alternatiivset võimalust kodu- ja kaugõppeks erinevatele vanuserühmadele, aga ka vaba aja veetmiseks pere ja sõpradega. 

Püüame leida võimalusi, kuidas isolatsiooni tõttu suletud näitused ikkagi publikuni jõuaks, valmistades ette virtuaalseid kuraatorituure. Loome digitaalse ühenduse meil esindatud kunstnikega, püüdes videosilla vahendusel läbi viia põnevaid kohtumisi, et rääkida fotokunsti tagamaadest. Loome näituste kohta töölehti ja viktoriine ning valmistame ette e-töötubasid igas eas Fotomuuseumi sõpradele.

Igal esmaspäeval lisanduvad meie muuseumi koduste ülesannete rubriiki uued videotunnid ja fotomaterjaliga täiendatud blogi-vormis õppematerjalid erinevatele kooliastmetele. Fotomuuseumi ajaloolisest pärandist õngitseme välja põnevaid lugusid nii fotode kui fotograafide kohta. Kindlasti jagame ka nippe fotoharrastuseks kodustes tingimustes.
Portreeaasta raames hoiame digisilla abil silma peal valmiva põhinäituse protsessil ja püüame rääkida ka näituste ning fotoprojektide koostamise põhimõtetest.

Kõigil on võimalus oma tulemusi meiega jagada, saates need foto@linnamuuseum.ee meilile. Avaldame saabunud tööd virtuaalnäitusena Fotomuuseumi kodulehel (palume kasutada fotode puhul resolutsiooni 72dpi ja faili suurust mitte üle 2 MB). Aktiivsemaid oma loomingu jagajaid ootavad üllatused!

 

Kasuta meid ära!