BASTIONIKÄIGUD ja RAIDKIVIMUUSEUM

Sissepääs bastionikäikudesse

VAATA KÜLASTUSINFOT

 

Bastionikäike ja Raidkivimuuseumit saab külastada ka iseseisvalt.
Soovitame laadida telefoni tasuta AUDIOGIID:  
App Store  ja Google play.

 

Kogunemine ekskursioonidele ja piletite müük Kiek in de Köki fuajees. Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles, eelneval kokkuleppel ka soome keeles.

BASTIONIKÄIGUD

karoliinid käikudes

Rootsi bastioni ekspositsioon

Arvukad salapärased käigud ehitati koos bastionitega 17.–18. sajandil. Käikude otstarve oli muuta sõdurite ja varustuse ümberpaigutamine vaenlase eest varjatuks.

XVIII sajandil hakati käike kasutama laoruumidena. Muldkindlustused arvati sõjaliste objektide nimekirjast välja 1857. aastal ning pärast seda rajati Ingeri ja Rootsi bastionidele pargid. Hiljem on käigud leidnud rakendust nii õhutõrjevarjendina kui ka kunstifondi skulptuurilaona. 1990. aastatel kasutasid unarusse jäetud käike varjupaigana kodutud.
2010 valmis Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna bastionikäikude ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219”. Innovatiivsete multimeedia-, video- ja helilahenduste abil tutvustatakse Tallinna tekkimist ja kujunemist, linna kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.

RAIDKIVIMUUSEUMI EKSPOSITSIOON

Bastionikäigus asuva Raidkivimuuseumi ekspositsioon kannab nime  “Varemete linn” ja koosneb rohkem kui kahesajast raidkivist ja fragmendist. Ruumid on jagatud nelja erineva teema  teema vahel ja külastaja saab kõndida läbi “Eedeni aia”, “Sammaste saali”, “Surma saali” ja “Päikesesaali”.

Raidkivimuuseumi kujundusmeeskonda kuulusid Tallinna Linnamuuseumi poolt Raidkivimuuseumi kuraator Risto Paju, lisaks filmikunstnik Jaagup Roomet ning arhitektid Maarja Varkki ja Helle-Triin Hansumäe.

OLULINE TEADA

Käikudes on aasta ringi +10 kuni +12 kraadi, seega on eelkõige suvekuudel vaja soojemalt rõivastuda, unustamata ka jalatseid! Pakume külastajatele ka pleede.
Koolieelikuile alla 7 a ei ole bastionikäikude külastamine soovitatav.