LINNA- JA MUUSEUMITUURID

Siit leiad Tallinna Linnamuuseumi filiaalide põnevamad linna- ja muuseumituurid. Tutvu Tallinna tuntud ja tundmatute aaretega, naudi ringkäike koos pere ja sõpradega! Täpsema info ja veel suurem valiku leiad iga filiaali lehelt.

TALLINNA LINNAELUMUUSEUM

Sekskursioon “Kõlvatu Tallinn”

Näitus “Kõlvatu Tallinn” räägib tallinlaste intiimelust läbi aja, erinevatest ihadest ja nendega kaasnenud tabudest. Ekskursioonid linnaruumis laiendavad näituse teemasid ning jutustavad konkreetsete paikadega seotud lugusid.

Kadrioru lastemuuseum MiiamillaLASTEMUUSEUM MIIAMILLA

Lastemuuseum Miiamilla kutsub Kadrioru pargis ja tänavail toimuvale lastetuurile “Kadriorg laste silmade kõrguselt”.

Neitsitorn ja Kiek in de Kök Taani kuninga aiast

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum korraldab meeleolukaid tuure oma kompleksis,  läbi nelja keskaegse torni ja maa-aluste käikude ning jalutuskäike vanalinnas.
Valida on mitme eri teema vahel: “Bastionide peal ja maa all”, “Kriminaalne Tallinn”; “Kummitused ja linnalegendid”; “Neitsitorn kui kodu ja kohvik”, “Esimene ja kõige vanem Tallinnas”; “Kino peab saama! Filmitud Tallinnas”

KALAMAJA MUUSEUM

Pakume kulgemisi eri marsruutidel ja teemadel Kalamajas. Hetkel saab tellida järgmisi tuure, teretulnud on ka uute loomise ideed.
Kalamaja lastetuur,
Kalamaja linnaloomastiku tuur,
Linnaretk mööda Kalamaja kadunud kilde.
Kalamaja aastal 1927
Kalamaja kummitustuur (soovi korral koos laternatega).

FOTOMUUSEUM

Tuur Tallinna vanalinnas 100 aastat tagasi tegutsenud fotograafide jälgedes
Ringkäik mööda 20. sajandi alguse Tallinna fotoateljeede asupaiku. Parikased, Jurich, Lais, Akel ja Borchardt olid Eesti fotograafia teerajajad. Vanalinnas toimuval jalutuskäigul näeb hooneid, kus asusid ajaloolised fotoateljeed, räägitakse lugusid varem elanud fotograafidest ning vaadatakse fotograafide loomingu näidiseid. Tuuri kestus kuni 1,5 t.

Peeter I maja

PEETER I MAJA

Laternaretk “Siit algas park…”

Peeter I maja laternaretk “Siit algas park …” läbi Kadrioru pargi räägib pargi ja lossiansambli rajamise loo, tutvustab ka maja omanikke. Miks Peeter I valis just selle koha oma suveresidentsi rajamiseks? Mis oli siin enne pargi rajamist? Peeter I maja tutvustusele järgneb laternaretk läbi Kadrioru pargi, kus iga osaleja saab endale teed valgustada elava tulega laternas.