Kokandusürituste sari “Kalamaja maitsed” jätkub sügisel

„Kalamaja maitsed“ on Kalamaja muuseumiköögis toimuvad kohtumised, kus huvilised valmistavad Kalamaja praeguste ja kunagiste elanike juhendamisel aegumatute retseptide järgi maitsvaid roogi. Oma kätetööl lastakse üheskoos hea maitsta, lisaks saab kaasa kõikide valminud toitude retseptid.

 

Järgmised “Kalamaja maitsete” kokandusõhtud toimuvad 2024. aasta oktoobrist.

 

 

 

Hooaeg sügis 2023 – kevad 2024 pakkus palju põnevaid maitseid. Suur tänu kõikidele juhendajatele ja osalejatele!

Oktoobris valmistasime hobikoka Mardiga imehead risottot, mozzarella salatit ja laavakooki. Novembris valmisid meie köögis kartulipannkoogid ja Tom Kha supp Argo ja Jüriga. Detsembris küpsetasime endise kalamajaka Merikese juhendamisel tema lapsepõlve jõulude piparmündipräänikuid ning põlise kalamajaka Anneliisi retsepti järgi piparkooke. Uue aasta esimesel kuul õpetas Ülle Okas meie köögis spinatisupi retsepti ning jagas põnevaid lugusid oma elust ja perekonnast, kes on siin elanud juba mitu põlvkonda. Vabariigi aastapäeva puhul valmistasime veebruaris Danieliga maitsvaid leibasid ning juba märtsikuus kaunistasid meie köögilauda värvilised salatid ja leivakatted meie särava Bianka Soe õpetusel. Aprillis jagas Pavlo kahte erinevat borši retsepti – Lääne-Ukraina talvist ja Lõuna-Ukraina suvist.

 

 

Hooaeg sügis 2022-kevad 2023 oli väga meeleolukas ja suur tänu kõikidele juhendajatele ja osalejatele!

Oktoobris tegime õunatoite koos Maru Metspaluga, novembris valmistasime ajatut külmlauda põliste Kalamaja prouade Anneliis Tõldsepa ja Aita Rauaga, detsembris küpsetasime Jelena Rootamm-Valteriga piparkooke, jaanuaris tuli Pelgulinnast külla Daniel Teichmann, kellega koos valmisid maitsvad õllega kergitatud leivad, sõbrakuul küpsetasime Merike Ojamaaga roosasid piparmündipräänikuid, teatrikuul sai Teoteatri Kristiine Truuga kõht kolme erinevat suppi täis, aprillis tegime Salme Teatri eestvedaja Kristjan Arunurmega muuhulgas juustust ürdi-vürtsiputru ja mune Birminghami moodi ning mais käisid Mehhiko vanaemade tarkusi jagamas Kalamaja mehhiklased Secret Mexican Society’st.