UUS PÜSIEKSPOSITSIOON:
uuenenud Lastemuuseum Miiamilla

NB! Et kõik huvilised paremini ära mahuks, on avamiskuul muuseumi soovituslik külastusaeg kuni 2 tundi.

Miiamilla avas oma uue püsiekspositsiooni 13. jaanuaril.
Uue ekspositsiooni kandvaks teemaks on EMPAATIA – teiste mõistmine ja teistega arvestamine. Ekspositsioon suunab väikseid külastajaid paremini mõistma teiste inimeste tundeid ja toime tulema omaenda tunnetega. Empaatia läbib alusteemana ka muuseumis olevaid erinevaid tunnetuslikke ruume: turvaline oma tuba ehk sisemaailm, ümbritsev keskkond ehk välismaailm ning vormi- ja värvimänguline fantaasiamaailm. Üksmeeletoas saab avastada tüliauke ja uurida kuidas tülisid leidlikult lahendama. Muuseumi hoovialal tutvume maja ajaloo ja lastepargis toimunud tegevustega.

 

KUIDAS UUS VALMIS?

Ekspositsiooni loomesse olid kaasatud lapsed, lastepsühholoog ja vanemahariduse spetsialist. Näituse kavandamisfaasis oli suur sõnaõigus lastel. Appi kutsutud “katselapsed” said testida uuele näitusele loodavaid suuremahulisi esemeid ja käegakatsutavaid mudeleid. Laste kaasabil joonistati ka muuseumisse külastajaid suunav viidastik.

Lastemuuseum oli suletud alates 2023. aasta algusest 2024. alguseni. Juba 2021. aastal loodud põhiprojekti hakkas ellu viima koostööpartner MOTOR, kes lõi näitusekujunduse koos KOKO arhitektidega.

Näituse valmistamine hõlmas ruumide vajadust mööda remontimist, mööbli tootmist ja paigaldamist, interaktiivseid eksponaate, graafilist disaini, multimeedialahendusi  – nii sisu kui ka nende tehnilist lahendamist. Suurimaks väljakutseks olid kindlasti ainulaadsed ja uudsed erilahendused nagu padjakindlus, kolmekorruseline voodi või kapp, mille sees on terve omaette maailm. MOTORi graafiline disainer Gertu Kallas võttis põnevil vastu selle väljakutse, mis tema sõnul on nagu lasteraamatu illustreerimine, kuid muuseumi vormis.

Endiselt jätkuvad ka muuseumitunnid lasteaedades ja koostöö teiste Tallinna Linnamuuseumi filiaalidega. Samuti teeme õuesõppetunde, lastetuure ja muuseumiväliseid üritusi.

 

Jälgi Miiamilla tegevusi Facebookis ja Instagramis.

 

KONTAKT

tel 601 7057