SUVINE LINNALAAGER 2024:
1.–6. klassi õpilastele
“SÕBRALIK KOOSOLEMINE”

Tallinna Linnamuuseumi kutsub 1.-6. klassi õpilasi suvisesse Linnalaagrisse „Sõbralik koosolemine“.
Oodatud on 7-12 aastased lapsed, olenemata kodusest keelest. Laagris räägime eesti keeles. Julgustame neidki, kes eesti keelt alles õpivad.

Laager toimub kahes vahetuses:


ESIMENE VAHETUS

17.–19. juuni (esmaspäevast kolmapäevani) – Tallinna linnaelumuuseumis, Peeter I majas ja Kalamaja muuseumis

Laagri KAVA:

  • 17. juunil tegutseme Tallinna linnaelumuuseumis (Vene tn 17, Asukoht kaardil) – veedame loovalt aega ja avastame, kuidas lood ja legendid äratavad vanalinna ellu;
  • 18. juunil Peeter I majas (Kadriorus Mäekalda 2, 10127 Tallinn, Asukoht kaardil) – tutvume Peeter I majaga, meisterdame ja seikleme Kadrioru pargis;
  • 19. juunil Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16, 10411 Tallinn Asukoht kaardil) – päev Kalamajas on täis agulilaste mänge ja põnevat avastamist nii muuseumi kolikambris, hoovis kui eeslinna tänavatel.

Laagri töökeeleks on eesti keel
Laagripäev algab kell 10:00 ja lõpeb 16:30
Laagrihinna sees on kodune lõuna ja õhtune tervislik vahepala

REGISTREERI

***

TEINE VAHETUS

21.–23. august (kolmapäevast reedeni) – Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis, Fotomuuseumis ja Miiamilla lastemuuseumis. 

Laagri KAVA:

  • 21. augustil tegutseme Raekoja taga asuvas Fotomuuseumis (Raekoja 6, Asukoht kaardil) –tutvume endise Raekoja vanglahoone ja muuseumi saladustega. Korraldame fotojahi Tallinna vanalinnas, mille käigus avastame vanalinna läbi eesti fotograafia ajaloo.
  • 22. augustil teguitseme Kiek in de Köki kindlustuste muuseumis(Komandandi tee 2, Asukoht kaardil) – tutvume uue püsiekspositsiooniga “Kaitstud linn, kindel kants” ning Mustpeade näitusega “Võit või surm”, mängime komandandi aias Mustpeade vääriliselt seltskonnamänge ning meisterdame keskaegset relva;
  • 23. augustil tegutseme Kadriorus lastemuuseumis Miiamilla (L. Koidula 21c, Asukoht kaardil) –avastame lastepargi lugu, uurime, kus asusid õues vanasti ujumisbasseinid ja mängime suviseid hoovimänge. Unistame, kelleks me tahame suurena saada, vaatleme taevas kujuvõtvaid pilveloomi ja maalime endast maailma parima lapse portree.

Laagri töökeeleks on eesti keel
Laagripäev algab kell 10:00 ja lõpeb 16:30
Laagrihinna sees on kodune lõuna ja õhtune tervislik vahepala

REGISTREERI

 

Kolme päeva jooksul mängime, mürame, avastame ning kuulame huvitavaid lugusid Tallinna ajaloost, meisterdame isekeskis ja teeme muud huvitavat. Tunneme elust rõõmu ja õpime tervislikult toituma.

Kehakosutuseks soe lõuna ja tervislikult ergutav vahepala peale lõunat.

 

Täpsem info: Tallinna Linnamuuseumi haridusjuht