Kogukonnamuuseum ootab sind.
TULE KÜLLA!

Kalamaja muuseum on kogukonnaga koos loodud kokkusaamispaik, mis kutsub kõiki kaasa mõtlema ja panustama.

Muuseumi näitused tutvustavad Tallinna vanima eeslinna ajalugu, olevikku ning avavad tuleviku võimalusi.

Näitus „Küla keset linna. Lugusid Kalamajast“  kõneleb siinsest elust kuue Kalamajale iseloomuliku koondkuju kaudu: Kalamaja mees, Kalamaja naine, Kalamaja laps, Kalamaja esivanem, Kalamaja elukunstnik ja Kalamaja loom. Need tegelased eri aegadest ja ajastutest jutustavad lugusid keskajast tänaseni.

Muuseumist leiab ka galerii, kus nii saab oma ideid näituseks vormida või põnevaid kollektsioone huvilistele tutvustada. Muuseum on küll sisult suur, ent ruumilt pisike. Seetõttu näeb meie näitusi sageli ka siinsetel tänavatel.

Näitus „Kalarand – igaühe-mereääre kolmas tulemine“ räägib linna taas avamisest merele. Naljakas, et veel 30 aastat pärast iseseisvumist pole meri ja mereäär linlastele sama avatud kui näiteks meie lähinaabrite soomlaste ja rootslaste pealinnades. Näitus on tagasivaade Kalaranna piirkonna arenduse protsessile ja sellest saadud õppetundidele. Mida õppis kohalik omavalitsus avaliku huvi kaitsmisel? Mida järeldas protsessist maaomanik? Millise kogemuse võrra on rikkamad aktiivsed tallinlased?
Näitus puudutab ka Kalaranna kaugemat ja lähemat minevikku: keskaegseid mündrikke, 200 aasta taguseid kümblusasutusi ning 1990, aastate privatiseerimisi.

Muuseumi hoone asub Tallinna vanimas eeslinnas, arhitekt Herbert Johansoni projekti järgi 1934 a valminud funktsionalistlikus eramus. Loe lisaks

MUUSEUM ON AVATUD

K-N 13.00 – 20.00

R-P 11.00 – 18.00

Piletiinfot vaata SIIT

Korralda meie juures oma pidu või üritus

Telli ekskursioon või programm SIIT

 

Vaata muuseumi avamist SIIT