2025 MÄRTSI SÜNDMUSED
2. märts
Tallinna tasuta muuseumipühapäev.
Loe lähemalt ja registreeri oma külastus!
3. märts
Eriline esmaspäev Miiamilla lastemuuseumis.
Erivajadustega külastajaile mõeldud vaikne päev muuseumiga tutvuda.
5. märts
Näituse „Lendav tramm“ avamine Tallinna rahvaste muuseumis
Kas trammid oskavad lennata? Mis kell ärkavad trammijuhid? Mis on trammirenessanss? Mida ei tohtinud teha hobutrammis? Vastuseid jagab Tallinna Rahvaste Muuseumis avatav näitus „Lendav tramm“. Näituse aluseks on Tallinna trammiliikluse enam kui sajandipikkune ajalugu, mis on linna igapäevaelu lahutamatu osa.
Vaata lähemalt muuseumi kodulehelt
5. märts
Ekskursioon „Kriminaalne Kopli“ Aimur-Jaan Keskeli juhatusel
Kopli ajaloo pahupoolt tutvustaval ekskursioonil tuleb juttu sarimõrvarist Kopli tänaval, Nõukogude sõdurite hauarüvetamisest kunagisel kalmistul, libamaaklerist ning narkootikumide müümisest ja valmistamisest Kopli tänava korterites. Kopli lugude loengu- ja ekskursioonisari täiendab näitust „Kopli maagiline realism“
Loe lähemalt ja osta pilet
6. märts
Kalamaja päevade lipukettide õmblemine kogukonnale
Kalamaja muuseum kutsub Kalamaja päevadeks lipuvanikuid õmblema.
9. märts
Märtsipommitamise mälestusretk „Õuduste öö varjendis“
Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub bastionikäikudesse märtsipommitamist meenutavale ekskursioonile „Õuduste öö varjendis“, sellele järgneb virtuaalne ajarännak „VR Tallinn 1944“.
9. märts
Piret Pääri muinasjututunnid Kalamaja muuseumis
Kalamaja muuseumi tuleb külla jutuvestja Piret Päär. Pireti lood ja jutustamisviis on täis soojust ja siirust, mis puudutavad kuulajate südameid ja jätavad neisse kustumatu jälje.
12. märts
Marina Dunaeva venekeelne loeng „Tallinna kirikute altarid“
Kas altar on ohverdamiskoht või maal? Tallinna kaitsepühakud. Nende kujutamine altaritel. Varjatud sümbolid ja atribuudid. Tallinna ristiusu (luteri, katoliku, õigeusu,) kirikute altarid. Loengus on jutuks, kuidas kaunistatakse altareid ja toimetatakse pühasid rituaale.
Loe lähemalt ja osta pilet
13. märts
Kokandusõhtu „Kalamaja maitsed“ Kalamaja muuseumis
Kalamaja muuseumiköögis toimuval kohtumisel valmistatakse Kalamaja praeguste ja kunagiste elanike juhendamisel aegumatute retseptide järgi maitsvaid roogi. Oma kätetööl lastakse üheskoos hea maitsta, lisaks saab kaasa kõikide valminud toitude retseptid.
17. märts
Eriline esmaspäev Tallinna rahvaste muuseumis.
Erivajadustega külastajaile mõeldud vaikne päev muuseumiga tutvuda.
19. märts
Marju Kõivupuu loeng Kalad ja (mütoloogilised) vee-asukad Kalamaja muuseumis
Kalamaja muuseumi kollaaži, installatsiooni ja animatsiooni ühendav väljapanek viib mänguliselt kokku Kalamaja tööstusliku mineviku ja võimaliku tuleviku ning kutsub vaatajad kohapeal selles aktiivselt kaasa lööma.
20. märts
Kalamaja päevade lipukettide õmblemine kogukonnale
Kalamaja muuseum kutsub Kalamaja päevadeks lipuvanikuid õmblema, esimene õmbluskohtumine toimub Kalamaja muuseumis 13. veebruaril.
20. märts
Pildid ja paragrahvid: Fotomuuseumi aruteluõhtu Maarja Punakuga
Eesti politseis internetivalvuri ülesandeid täitev Maarja Punak tuleb Fotomuuseumisse rääkima inimesi kujutavatest piltidest, millega politseisse pöördutakse.
20. märts
Ekskursioon Toompeal Kaulbarsi palees. Aino Kallase kogutud mööbel
Õiguskantsleri Kantselei, kunagine Kaulbarside linnapalee tutvustab 19. sajandi linnapaleed: ühes ruumis on välja pandud kirjanik Aino Kallasele kuulunud mööbel Tallinna Linnamuuseumi kogudest.
Loe lähemalt ja osta pilet
22. märts
Eksponaatideta muuseum vaid ühel päeval
Erituur keskaegses kaupmehemajas viib avastama hoone tegelikku omapära näitusevahetuse lageduses
22. märts
Miiamilla lastemuuseumi teatripäev
Lastemuuseum palub: muuseumisse tulles osta kindlasti pilet ette!
Loe lähemalt ja osta pilet
24. märts
Eriline esmaspäev Kalamaja muuseumis.
Erivajadustega külastajaile mõeldud vaikne päev muuseumiga tutvuda.
26. märts
Jutuvestmisõhtu Kalamaja muuseumis
Võta kaasa enda lood ja tule kuulama teisi. Kostitame kõiki tulijaid sooja joogi ja koogiga. Vaatame, kuhu jutud meid juhivad ja kas meil jätkub julgust ning pealehakkamist teha nendest koos üks kogukonnateatri etendus?
Loe lähemalt ja pane end kirja
29. märts
Loov laupäev Fotomuuseumis
Fotomuuseumis on avatud töötuba maskipeoks valmistumiseks ja Muuseum ootab aksessuaare meisterdama. Valminud maskide ja muude viguritega saab end samas ka lustlikult jäädvustada Fotomuuseumi fotostuudios. Materjalid on kohapeal olemas, vaja on vaid leidlikke ideid!
Loe lähemalt muuseumi kodulehelt ja osta pilet
29. märts
“Kõrts, trahter, tavern: humalane elu põhjalas Karl XII ja Peeter I ajastul”
Peeter I maja sarjas „Kohtumised pööningul“ kuuleb Aleksei Šiškini venekeelses loengus, kuidas kulges koos humalaste jookidega elu Põhja-Euroopas 17. ja 18. sajandi vahetusel. Trahteritest ja kõrtsidest said ühiskonnaelu keskused, avalikud seltsimajad, kohad, kus võis kohtuda nii õnne kui ka ohtudega.