TASUTA MUUSEUMIPÜHAPÄEV
kõikides meie muuseumides

Tasuta muuseumipühapäevadel, mis toimuvad iga kuu esimesel pühapäeval, on Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avatud piletitasuta. PALUME KÜLASTUS EELREGISTREERIDA!

See on vajalik tasuta muuseumipühapäevade suure publikuhuvi tõttu. Pääsmete broneerimine võimaldab hajutada külastajate hulka kogu päeva peale ja tagab meeldiva muuseumielamuse. Nii hoiame ka väärtuslikke museaale ja ajaloolisi hooneid. Ilma eelbroneeringuta tuleb arvestada võimaliku ooteajaga muuseumi sissepääsul.

Soovides külastada päeva jooksul mitut muuseumi, tuleb soetada igasse eraldi pääse soovitud kellaajaks. Pääsmeid saab soetada üks kuu ette ja ühel inimesel on võimalik broneerida kuni 10 pääset. Vajadusel saad tasuta pääsme soetada enne muuseumipühapäeva ka muuseumi kassadest.

NB! Iga muuseumi kõik ruumid ja näitused ei pruugi olla igal muuseumipühapäeval avatud.  Suletud on Tallinna linnaelumuuseumi näitus “Kõlvatu Tallinn” ja muuseumi avahoidla. Kindlustustemuuseumis on suletud Lühikese jala väravatorn, Kiek in de Köki torn ja Neitsitorn. Avatud on bastionikäigud.

 

BRONEERI TASUTA PÄÄSMED 7. JUULIKS:

Fotomuuseum (NB! Avatud püsiekspo ja näituse “Sugu ja lugu” sissejuhatusruum)

Galerii Seek

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum (NB! Juunikuu muusemipühapäeval kindlustustemuuseumist avatud vaid Neitsitorn!)

Tallinna linnaelumuuseum

Tallinna vene muuseum

Peeter I maja

Kalamaja muuseum

Lastemuuseum Miiamilla NB! Soeta pääse igale külastajale, ära unusta lapsi.

 

Külastaja meelespea:

  • Seljakottide jm suurema pagasiga näituseruumidesse siseneda ei ole lubatud
  • Tasuta pühapäevadel on muuseum tasuta avatud vaid üksikkülastajaile, giidiga grupikülastusi sel päeval vastu ei võeta.
  • Muuseum ei vastuta valveta jäetud esemete eest.

Tallinna Linnamuuseumi filiaalide kõigi näituste ülevaate leiad SIIT.

Tasuta muuseumipühapäevad loodi Tallinna linna algatusel 2022. aasta märtsikuus. Iga kuu esimesel pühapäeval on Tallinna linnale kuuluvatesse muuseumitesse sissepääs külastajatele tasuta, kuid külastus tuleb eelnevalt registreerida.

Tallinn on üks tihedaima muuseumivõrgustikuga linnu Euroopas. Algatus võimaldab pöörata enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada kultuuri kättesaadavust nii tallinlastele kui ka linna külalistele.

Tallinna tasuta muuseumipühapäevadega liitunud muuseumide nimesid näed siit.

Vaata tasuta pühapäevade esimese aasta kokkuvõtet!

Ootame külla!

 

 

Esimeste muuseumipühapäevade publikuhuvi tõi muuseumidesse palju uusi külastajaid. Parema külastuskogemuse huvides paluvad muuseumid praegu oma külaskäik eelnevalt registreerida. Fotod Peeter Talvar