Tallinna tasuta muuseumipühapäev taas 2. oktoobril:
Tallinna Linnamuuseumi filiaale pääseb kord kuus külastama tasuta

Tasuta muuseumipühapäevadel – tavapäraselt iga kuu esimesel pühapäeval – on Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avatud külastajatele tasuta. Kõik on teretulnud nii üksi, pere kui sõpradega!

Tasuta pühapäevade publikuhuvi tõttu võib ette tulla tarvidus korraga muuseumis viibivate külastajate arvu piirata. Palume arvestada võimaliku ooteajaga muuseumi sissepääsul ja täname mõistva suhtumise eest!

NB! Tasuta pühapäevadel on muuseum tasuta avatud üksikkülastajaile. Giidiga grupikülastusi sel päeval vastu ei võeta, et vältida ruumide ületäitumist. 

 

Saa ülevaade kõikidest Tallinna Linnamuuseumi filiaalide näitustest SIIT.

NB! Tasuta pühapäeval ei ole avatud Tallinna linnaelumuuseumi näitus “Kõlvatu Tallinn” ega muuseumi avahoidla. 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on fookus bastionikäikudel. Sissepääs muuseumisse on Kiek in de Kökist. Neitsitornis on taas avatud kohvik ning tutvuda saab muuseumi püsinäitusega “Neitsitorn kui kunstitempel” ning taastatud sisustusega kohviku hiilgeaegadest.

Suletud on Lühikese jala väravatorn, Kiek in de Köki ülemised 3 korrust ja keldrikorrus.

Septembriga lõpeb Jaani Seegi galerii näitustehooaeg. Ainult septembri lõpuni jõuab veel külastada Eesti-Soome analoogfotograafia ühisnäitustOotame Seegi galeriid külastama jälle uuel, 2023 hooajal!

 

Tallinna Linnamuuseum ’85 tähistamiseks kooostatud Tallinna mälu aasta kava leiab SIIT. 

 

Tasuta muuseumipühapäev tõi Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse arvukalt huvilisi. Foto Peeter Talvar

Tasuta muuseumipühapäevad on Tallinna linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada kultuuri kättesaadavust nii tallinlastele kui ka linna külalistele. Alates 2022. aasta märtsikuust on sissepääs iga kuu esimesel pühapäeval Tallinna linnale kuuluvates muuseumites külastajatele tasuta.

Ettevõtmisse on kaasatud Tallinna Linnamuuseumi seitse ja Tallinna Kirjanduskeskuse kolm muuseumi. Kavas on kaasata ka teisi linnas tegutsevaid muuseume. Tallinn on üks tihedaima muuseumivõrgustikuga linnu Euroopas.

Ootame külla!