ARHEOLOOGIASÜGIS 5.09-10.11:
retked keskaega, loengud, muuseumitunnid, näitus filmi tegemisest

Tallinna Linnamuuseumi üritustesari “Arheoloogiasügis” toimub tänavu seitsmendat korda. 5. septembrist kuni 10. novembrini 2022 saab seigelda “Apteeker Melchiori” radadel, tegevuste kese on Kiek in de Köki kindlustustemuuseum.

Tänavu juba seitsmendat aastat toimuv ettevõtmine annab ülevaate aasta jooksul toimunud uuematest väljakaevamistest ja leidudest, pakub mõtlemisainest Tallinna ajaloost ning seekordne keskne teema on filmid apteeker Melchiorist.

Arheoloogiasügises on avatud näitus “Kuidas valmisid filmid apteeker Melchiorist”, toimuvad ekskursioonid ja muuseumitunnid apteeker Melchiori radadel. Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis saab kuulata loenguid osteoloogiast e luuteadusest, ravimisest, apteegivahenditest ja keskaegsest relvastusest. Gümnaasiumiõpilastele toimub konkurss  “Retk läbi keskaegse Tallinna”.

EKSKURSIOON “Apteeker Melchiori filmi radadel”

Kahetunnisel ekskursioonil liigume Kiek in de Köki suurtükitorni juurest läbi ordurüütlitele kuuluva Toompea hansakaupmeeste valitsetavasse all-linna.

Laupäev, 8. oktoober
Kell 14.00 eesti keeles
Kell 15.00 vene keeles
Piletid saadaval Fientas.

Laupäev, 15. oktoober
Kell 14.00 eesti keeles
Kell 15.00 vene keeles
Piletid saadaval Fientas.

LOENGUD Neitsitorni lektooriumis

22. september
Martin Malve: „Vägivald, meditsiin ja Oleviste kirik apteeker Melchiori valguses“
Martin Malve on ligi 15 aastat tegelenud inimluude uurimisega ning kümme viimast aastat ka aktiivselt arheoloogiliste välitöödega. Oma ettekandes näitab ta, mida põnevat võime inimluude põhjal öelda mineviku inimeste kohta ja kuidas surnuid „rääkima“ panna. Kas pea maha löömine jätab luudele jälgi? Millised näevad välja leeprahaige luud, mis juhtub pliimürgistuse korral jalaluudega ja kui hull oli keskaegne koljuoperatsioon?
Registreeru SIIN!
Pilet Fientast.

6. oktoober
Monika Reppo: „Ravi iga tõve vastu: klaasist apteegipurgid ja -pudelid“
Registreeru SIIN!
Pilet Fientast.

10. november
Ain Mäesalu: „Relvastus ja sõjandus keskaega käsitlevates mängufilmides (peamiselt „Apteeker Melchiori“ näitel)“
Registreeru SIIN!
Pilet Fientast.

Loe lähemalt.

AUHINNAMÄNG KOOLINOORTELE “Retk läbi keskaegse Tallinna”

5. septembrist 30. novembrini toimub gümnaasiumiõpilastele konkurss “Retk läbi keskaegse Tallinna”.
Konkursi eesmärk on avada noorte jaoks linna ajaloolist pärandit, leida selleks uusi võimalusi ja kasutata uudseid võimalusi. Selleks kutsub Tallinna Linnamuuseum jutustama oma lugu filmikeeles. Mõtle välja oma kangelane, kel tuleb päästa keskaegne Tallinna!

Loe lähemalt.

KESKAJALOOpäev õpilastele

15. septembril toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis Neitsitorni lektooriumis Keskajaloopäev gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad osa võtta mängustsenaariumi kirjutamise konkursist “Retk läbi keskaegse Tallinna”.

Peaauhinnaks Cinevilla filmilinnaku külastamine Lätis!
Võitja stsenaariumist valmibki mäng koos tutvustava lühifilmiga.
Loe lähemalt.

 

KONKURSIL OSALEMISEKS saada oma töö 30. novembriks aadressil