Näitus Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis:
„Kuidas valmis film apteeker Melchiorist“

2020. aastal sai Kiek in de Kökis külastada näitust, kus vaatajateni jõudsid salapärased hetked kõigi kolme “Apteeker Melchiori” filmi võtetelt. Näitusel eksponeeriti lisaks fotodele ka filmis kasutatud kostüüme ning teemakohaseid museaale Tallinna Linnamuuseumi kogudest. Nüüd saab näituse fotosid vaadata Kiek in de Köki fuajees.

Näitusega jõuavad vaatajateni salapärased hetked kõigi kolme “Apteeker Melchiori” filmi võtetelt. Filmi sündi ja kogu filmigrupi tööd jälginud fotograaf Robert Lang on selle Eesti filmi suurprojekti jäädvustades teinud ca 25 000 fotot. Neid näeb ka filmiplakatil, kinoreklaamides ja pressimaterjalides. Nende seast iseloomulikumad on nüüd välja pandud näitusel.

Erilisel ajal 2020. aasta koroonakarantiinide kammitsais sündinud erilise filmi võtted olid omalaadne maailma loomine. Selles tegevuses kujunes paljude jaoks uus ettekujutus, kuidas keskaegne linnaruum ja siinsed elanikud üldse välja võisid näha. Kui viimane teadaolev Eesti keskaega kujutav film „Hundiseaduse aegu“ pärineb 1984. aastast, siis sellest ajast on teadmised siinsest keskajast oluliselt kasvanud ja avanud uusi vaatepunkte. Muuseumil on võimalus filmi ja Melchiori lugu ning selle tausta laiemalt avada. Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogust on välja pandud ehedad ajastut iseloomustavad esemed, mis siinsete linnakodanike käest on läbi käinud.
Samuti saadab näitust mitmekülgne publikuprogrmm, mis sisaldab retki filmi sünni radadel ning ajaloolaste pilguheite ajastu detailidele nii filmis kui Tallinnas. Loe lähemalt.

Näituse meeskond:
Kuraator Küllike Tint, fotograaf Robert Lang, tekstid Küllike Tint ja Veiko Esken (produtsent), Adeele Tähemaa (tegevprodutsent), Olle Mirme (stsenarist), kostüümikunstnik Mari-Liis Bunder, kujundus Anne Järvpõld, konsultant Anneli Jalava.
Täname “Apteeker Melchiori” filmimeeskonda, Apollot ja Agenda PR.