HOIA. MÄLETA. JAGA.
Vaata, mis toimub Tallinna mälu aastal

Vaata, mis toimub Tallinna Linnamuuseumi sünnipäeva-aastal muuseumis ja linnaruumis. Muuseum tähistab 2022. aastat Tallinna mälu aastaga, mille moto on “Hoia. Mäleta. Jaga.”

Nende märksõnade all toimub aasta jooksul palju põnevat. Tutvuda saab muuseumi hinnalisimate aaretega, osaleda ekskursioonidel ja kontsertidel. Juubeliaasta kava jaguneb seitsme filiaali vahel, vanimast noorimani – need on Peeter I maja, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Fotomuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Tallinna vene muuseum, Kalamaja muuseum, ning noorima nimega vanim üksus – Tallinna linnaelumuuseum, mis on Tallinna Linnamuuseumi katusorganisatsiooni kasvades äsja iseseisvunud  teemamuuseum. Tallinna linnaelumuuseum eksponeerib endiselt olulist osa Tallinna Linnamuuseumi kogusid ja keskendub linnakodanike elu kajastamisele.

MUUSEUMI AJAJOONE LEIAD SIIT

Mäluaasta kava on rikkalik ja täieneb aasta jooksul veelgi. Jälgi meid siin ja filiaalide Facebookis!

Mäluaasta hakatuseks on Tallinn käivitanud Tallinna Linnamuuseumi filiaalides tasuta külastuspäevade tava: iga kuu esimesel pühapäeval pääseb Tallinna Linnamuuseumi kõiki filiaale külastama tasuta.
Vaata lähemalt

Muuseumi 85. sünnipäeva puhul pääsevad aasta jooksul muuseumi tasuta külastama ka kõik 85aastased ja vanemad.

TALLINNA MÄLU AASTA:

 

MUUSEUMIKOGUD

Muuseum tutvustab tallinlastele lähemalt oma hinnalisi kogusid.
Ekskursioonide sari „Kaadri taga“ lubab kiigata tavapäraselt suletud paikadesse – hoidlatesse ja töökodadesse. Kohtumistel koguhoidjatega tuuakse välja varjul olevad esemed, mille kohta legende ja lugusid teavad rääkida just kogude eest vastutajad.
Vaata lähemalt

 


ARTIKLID

Ilmus Tallinna Linnamuuseumi artiklikogumik. Toimetiste teine number kannab pealkirja „Linnaloom“, ajendatult Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis 2021. aastal avatud näitusest „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“.
Loe lähemalt

Alates veebruarist ilmub ajakirjas Imeline ajalugu Tallinna Linnamuuseumi ja linna ajaloopärandit tutvustav artiklisari, mille autoriteks on muuseumi teadurid, kuraatorid ja spetsialistid.


Pildilisa Johann Bernhard Basedow (1724-1790) entsüklopeediale "Elementarwerk", mis sisaldab 88 illustratsioonilehte. (TLM _ 5750 G 626); Tallinna Linnamuuseum; tlm_5750g_tab60_pisipilt.jpgKONTSERDID

Kontserdisari „Muuseumimuusika“ toob nähtavale muuseumid kui eripalgelised kontserdikohad. Aasta jooksul saab kuulata mitmesugust ajaloolisse keskkonda sobivat muusikat.

Vaata lähemalt

 


MUUSEUMITUNNID

Tallinna Linnaelumuuseum algatab Tallinna linna ajalugu tutvustava kursuse algklassidele, nii et iga Tallinna õpilane tunneks juba päris algusest oma linna rikast ajaloopärandit.

Vaata lähemalt

 


NÄITUSED LINNAS

Kavas on tuua taas näitusi ka linnaruumi. Kalamaja muuseumi välinäitused leiad siit, Tammsaare pargis saab alates 26. juulist augusti lõpuni vaadata fotonäitust muuseumi tähtmuseaalidest.

Vaata lähemalt

 


ARHEOLOOGIASÜGIS

Tallinna Linnamuuseumi iga-aastane üritustesari Arheoloogiasügis toob tänavu kaasa apteeker Melchiori eriprogrammi.

Koos „Apteeker Melchiori“ filmimeeskonnaga sündis Tallinna Linnamuuseumis filmikunsti ja teadust siduv publikuprogramm „Apteeker Melchiori radadel“, mis ühendab näitusi, loenguid ja ekskursioone.
Loe lähemalt

TEGEVUSED MUUSEUMIS

Muuseumil on kavas avada ruume mitmekesistele tegevustele ja partneritele muuseumis toimuva rikastamiseks. Selleks ootame huvitavaid ettepanekuid haridus- ja kultuurivaldkonnas, aga ka näiteks tervise- või meelelahutuse alal tegutsejatelt.

Vaata ja võta ühendust

 

 

AJALOOKONVERENTS

Aasta lõppu, 15. detsembrile on kavandatud muuseumi sünnipäevakonverents, millel räägitakse kokkuvõtvalt nii linna kui muuseumi enda ajaloost. Jutuks tuleb muuseumi filiaalide, sh Tallinna Linnamuuseumi fotopärandit haldava ja eksponeeriva Fotomuuseumi sünd, Tallinna eeslinna-muuseumi loomine, Tallinna Linnamuuseumi eestvedamisel toimunud arheoloogilised kaevamised ja palju muud.

Sõna saavad muuseumi endised ja praegused juhid ning uurijad.

Konverentsi teemad avaldame peatselt siin.

 

 

 

Kava täiendame kogu aasta jooksul.