GIIDIDE KOOLITUS Tallinna Linnamuuseumi filiaalides 2.-8. juunil

Tallinna Linnamuuseumi filiaalid kutsuvad 2.-8. juunini giide tutvuma muuseumide uuendustega.

Tallinna Linnamuuseumi giidide koolituse korraldavad tänavu 2.–8. juunini viis filiaali: Linnamuuseum Vene 17, Tallinna vene muuseum Pikk 29a, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Kalamaja muuseum linnaruumis ja Fotomuuseum oma uues näitusekohas Jaani seegi galeriis. Kavas on tutvustada linna giididele muuseumi filiaalides avatud uusi näitusi ja ekspositsiooniuuendusi, võimalik on esitada küsimusi kuraatoritele.

Kursustel osaleda saab muuseumi sooduspiletiga. Koolitus toimub eraldi eesti ja vene keeles.

Osavõtuks palume registreerida allpool lisatud lingil!

Tule kasuta võimalust tutvuda ekspositsioonidega muuseumijuhtide, ajaloolaste ja pedagoogide juhatusel! Muuseumis tagame nõuetekohase turvalisuse ja palume kõigil kanda maski.

 

GIIDIDE KOOLITUS EESTI KEELES 

2. juuni 10.00-11.00 Tallinna vene muuseum 

Muuseumi uut kontseptsiooni ja näitusi tutvustab muuseumijuhataja Jelena Tšekulajeva.

“Ühe maja lugu”. Uue püsinäituse tutvustus. Nottbecki maja muutumine ajas: ajaloolised detailid interjöörides. Maja omanikud läbi aegade ning Ants Laikmaa ateljeekooli algusaeg.

“Muuseumi laboratoorium” on eksperimentaalnäitus. Me keerasime näituste loomisel klassikalist lähenemist pahupidi ja räägime lihtsalt inimestest ja argielust. Laboratoorium teeb nähtavaks eestivene inimeste lood, suunab mõtestama identiteedi paljusust, kodu- ja kuuluvustunnet, rolli ja kohta ühiskonnas ning selle muutumist ajas. Näitus sünnib järk-järgult: alustame antropoloogilisest mikrotasandist ehk isiklikest lugudest, millele lisandub ajalooline makrotasandi pilt, millele omakorda järgneb kaasaegse kunsti vaatenurk.

3. juuni 18.00 Kalamaja muuseum
Kalamaja tuur: Kalamaja muuseumi õppedisainer-kuraator Tuuli Silber tutvustab Tallinna vanima eeslinna tänavatel Eesti esimese koos kogukonnaga loodava muuseumi välinäitust, mis põhineb kogutud mälestustel ja inimeste perealbumitest pärinevatel fotodel. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Jalutuskäik kestab u 1,5 tundi ja kulgeb mööda välinäituse fotostendide asupaiku aadressidel: Vana-Kalamaja 7, Malmi 8, Valgevase 14, Kalju 7, Kalju 2/Soo 31, Soo 42, Uus-Kalamaja 9, Kungla 53, Noole 5, Köie 5, Köie 1a, Soo 11. Stende Kungla 13, Tõllu 7 võib avastada hiljem omal käel.

7. juuni 10.00 Tallinna Linnamuuseum:
Filiaali juhataja Made Isak tutvustab näitusi „Kõlvatu Tallinn“ ja uuendatud püsinäitust „Mis linn see on“.

Muuseumi esimese korruse saalis on värskelt valminud näitus “Mis linn see on?”, kus antakse ülevaade linna ajaloost ning eksponeeritakse eri ajastute tähtobjekte. Näitus „Kõlvatu Tallinn“ jutustab eelkõige seksuaalsete ihade rahuldamise äärealadest – mitte paarisuhetest, vaid prostitutsioonist, erootikast ja pornograafiast. Külastaja ette tuuakse erinevad tahud Tallinna „kõlvatust“ elust.

7. juuni Kiek in de Köki kindlustustemuuseum
Kell 13.00 räägib Eero Väin Kiek in de Köki kahel alumisel korrusel avatud näitusest „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“.

Kell 14.00 Näitus “Neitsitorn kui kunstitempel”. Ajaloolane Tõnu Pedaru tutvustab unikaalset ajastut Tallinna ajaloos, kui sekundaarseks muutunud keskaegsed kindlustused ja tornid muudeti tsiviilkasutusena kortermajadeks ja kodudeks. Lähemalt räägime Neitsitorni kortermajast kui kunstnike ateljeest ja kodust.

 8. juuni 10.30 Jaani seegi galerii: Fotomuuseumi uus näitustepaik
Tanel Verk ja Anneli Jalava tutvustavad Jaani seegi galeriid – Fotomuuseumi uut näitustekohta südalinnas ja sealset avanäitust “Isolatsioonidialoogid”. Fotomuuseumi raevangla hoone uue ekspositsiooni eeltutvustus.

Palume eestikeelsetele koolitustele registreerida SIIN

 

GIIDIDE KOOLITUS VENE KEELES

2. juuni:
Tallinna vene muuseum ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Tallinna vene muuseum
Kell 11.00
Muuseumi uut kontseptsiooni ja näitusi tutvustavad õppedisainerid Irina Krivorukova ja Julia Kornejeva.

“Ühe maja lugu”: Uue püsinäituse tutvustus. Nottbecki maja muutumine ajas: ajaloolised detailid interjöörides. Maja omanikud läbi aegade ning Ants Laikmaa ateljeekooli algusaeg.

“Muuseumi laboratoorium” on eksperimentaalnäitus.  Me keerasime näituste loomisel klassikalist lähenemist pahupidi ja räägime lihtsalt inimestest ja argielust. Laboratoorium teeb nähtavaks eestivene inimeste lood, suunab mõtestama identiteedi paljusust, kodu- ja kuuluvustunnet, rolli ja kohta ühiskonnas ning selle muutumist ajas. Näitus sünnib järk-järgult: alustame antropoloogilisest mikrotasandist ehk isiklikest lugudest, millele lisandub ajalooline makrotasandi pilt, millele omakorda järgneb kaasaegse kunsti vaatenurk.


Kiek in de Köki kindlustustemuuseum:

Kell 13.30: Sergei Andrejev jutustab sellest, kuidas keskaegsed kindlustused ja tornid muudeti tsiviilkasutusena kortermajadeks ja kodudeks. Näitusel “Neitsitorn kui kunstitempel” räägime lähemalt Neistitorni kortermajast kui kunstnike ateljeest ja kodust.

Kell 14.30: Natalja Gritsõk räägib Kiek in de Köki kahel alumisel korrusel avatud näitusest „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“.

 

Palume venekeelsetele koolitustele registreerida SIIN 

 

Koolitusel osalemine:
vastava muuseumi sooduspiletiga või kõik koolitused vanalinnamuuseumide ühispiletiga (15 €).

Info: Marta Valgma () 58414485