Selgusid Tallinna Linnamuuseumi
ajalooteemalise seiklusmängu konkursi võitjad

Tallinna Linnamuuseumi auhinnamäng kutsus õpilasi looma keskajaainelist seiklusmängu. Peaauhinna, ööbimisega reisi Londonisse Harry Potteri filmistuudiosse võitis Tarvastu gümnaasiumi meeskond.

Tallinna Linnamuuseum korraldas Arheoloogiasügise puhul õpilaskonkursi „Retk käbi keskaegse Tallinna“. Ülesanne oli kirjutada keskajaainelise seiklusmängu stsenaarium, et võidutöö põhjal saaks luua mängu Roadgames-platvormile.
Loe lähemalt 

Konkursil osales võistkondi nii Tallinnast kui kaugemalt. Võitjad kuulutati välja 13. jaanuaril ja kaksikvõidu võttis Tarvastu Gümnaasium.

Peaauhinna, ööbimisega reisi Londonisse Harry Potteri filmistuudiosse võitis Tarvastu Gümnaasiumi 11. klassi võistkond MTÜ Mõõgavennad I, kelle töös „Tühja kõhuga Tallinna linnas“ kiitis žürii eesmärki pakkuda turistile keskaegses Tallinnas ka kõhutäit, samuti seda, et mängu on toodud sõber kass, kes tundub olevat igale Tallinna külastavale turistile vajalik. Treileris juhib mängu peategelane ja igas punktis on söögikohti tutvustav lugu, millele lähenetakse eri tüüpi küsimuste ja ülesannete kaudu. Võistkonda kuulusid Triinu Taimi Priinits, Karl Ilves ja Andre Lillepuu.

Teist kohta, MTÜ Mõõgavennad II võistlustööd „Kummituslik ringkäik läbi Tallinna“ kirjeldas žürii kui erakordse treileri ja videotutvustusega mängu, mis avab vanalinna lugude ja legendide kaudu. Plusspunkte teenis ka professionaalse filmistsenaariumina vormistatud treiler ning Toompea ja selle elanike mängu põimimine. Suurejooneline mäng teeb Tallinna vanalinnale ringi peale ja viib külastaja soppidesse, kuhu omal käel satutakse harva. Tarvastu Gümnaasiumi põhikooli lõpuklassi tiimi kuulusid Tauno Kobin, Petrik Rähn ja Vaido Veiper. Mõlemat võistkonda juhendas ühiskonnaõpetuse ja ajaloo õpetaja Aive Kaldra.

Kolmanda koha sai Viimsi Gümnaasiumi abiturient Hanna-Maria Johanson tööga Vanast Toomast. Eriliste plussidena tõi žürii välja, et lugu on kirjutatud üksi, meeskonda kaasamata, et mängu teevad põnevaks Tallinna sümboliga seotud mõistatuslikud anagrammid ning kohe stsenaariumi alguses on loodud konkreetne ja selge ülesanne. Tähelepanu on pööratud ka ohutusele, mis Tallinna vanalinnas liikudes eriti oluline just talvel. Hanna-Maria juhendaja on Kristiina Noormets.

Kõige rohkem õpilasi kaasas konkursile juhendajana Rocca al Mare kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ronald Juurmaa, kelle juhendatud õpilased võitsid konkursil kaks eripreemiat. Rocca al Mare kooli 10. a klassi võistkond koosseisus Eva-Liisa Mutso, Adriana Johanson, Maarja-Heleene Kirt, Mirelle-Nataly Klais ja Kertu Maarja Reinsalu esitas stsenaariumi „Tallinna vanalinna saladused“, mis avab elavalt linna läbi keskaegsete tegelaste silmade. Žürii kiitis, et stsenaariumil on selgitav eellugu, mida lugedes hakkab mõte mängu loomiseks liikuma.

Teise eripreemia võitsid Rocca al Mare Kooli 10. b klassi õpilased kooseisus Grete Helene Jakobson, Liisbet Kull, Eneliina-Lotta Sõnajalg, Mia Kaisa Nurges ja Emma-Mia Kapsta tööga „Komandanditund“. Žürii hindas, et mängus oli kasutatud palju fantaasiat – tegelased kannavad keskaegseid rollinimesid ja neid on ka iseloomulikult kirjeldatud. Mängijatele on mõeldud ka jooksma suunav tegevusülesanne. Mängu teekond on loogiline ja parajalt pikk.

Konkursi „Retk läbi keskaegse Tallinna“ žürii kooseisu kuulusid filmirežissöör ja stsenarist Margus Paju, Tallinna Linnaarhiivi teadur ja ajaloolane Tiina Kala, Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi ning Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogu hoidja ja arheoloogiasügise kuraator Küllike Tint. Auhinnad panid välja Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Linnateater, Rõuge Muinastalu, Apollo, Kalev Spa ja Raeapteek.
Konkursi ja mängu loomist toetab Eesti Teadusagentuur.

Fotod: Meeli Küttim, Tallinna Linnamuuseum