Külasta nüüd Bastionikäike ja Raidkivimuuseumit NUMU audiogiidi abil

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi bastikonikäike ja Raidkivimuuseumit saab läbida NUMU (NutiMuuseum) audiogiidi abiga. Eelkõige üksikkülastajatele mõeldud audiogiid võimaldab muuseumis iseseisvalt maa-aluste käikude põnevat ajalugu avastada eesti, inglise, vene ja soome keeles.

Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumi audiogiidiga saab muuseumiga tutvuda ka üksikkülastaja

Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumi audiogiidiga saab muuseumiga tutvuda ka üksikkülastaja

Alates 1. juunist saab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi osaks olevaid XVII sajandist pärit bastionikäike Ingeri ja Rootsi bastioni all külastada koos asjatundliku giidiga ka üksikkülastaja. Valminud on audiogiid, mida saab kasutada oma nutiseadmesse laadides.

NUMU ehk NutiMuuseum on rakendus, mis koondab ühe hõlma alla Eesti muuseumide väga eriilmelise sisu ning pakub võimalust siseneda muuseumi lugudesse oma isiklikust nutiseadmest.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis toob nutirakenduse kasutuselevõtt kaasa palju paindlikumad muuseumikülastused. Enam ei pea käikudest ülevaate saamiseks ilmtingimata ostma piletit kindlate kellaaegadega giidituurile, vaid saab maa all liikuda oma tempos ja huve arvestades. „Sellega on muutunud lihtsamaks muuseumi külastusjuhtide töö, kuivõrd nad ei pea enam suurt osa päevast veetma maa all. Rohkem jääb võimalust pakkuda külastajatele ekskursioone ka kindlustustekompleksi maapealses osas – neljas tornis ning Taani Kuninga aia kohal kulgevatel müürikäikudel,“ kommenteeris muuseumi tegevjuht Toomas Abiline uut lahendust.

Tallinna Linnamuuseumi direktor Triin Siiner lisas, et audiogiidide arendustöö muuseumis jätkub: „Plaanis on lisada valikusse veel võõrkeeli ja laiendada audiogiidi ala tervele kompleksile, et kõik selle paigaga seotud põnevad legendid jõuaks külastajateni.“

Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumi külastused spetsiaalse giidituuriga ei kao muuseumist siiski kuhugi. Neid on võimalik endiselt broneerida nii väljapakutud aegadel kui ka eritellimusena eesti ja mitmes võõrkeeles. Loe lähemalt muuseumi külastusinfo lehelt või registreeri SIIN

 

Audiogiid töötab nii:

Laadi oma nutitelefoni alla NUMU Nutimuuseum kas AppStore’ist (iPhone) või PlayStore’ist (Android).
Ava NUMU Nutimuuseum ja leia sealt Kindlustustemuuseumi audiogiid omale sobivas keeles.


NB! Aja kokkuhoiu huvides soovitame audiogiidi alla laadida juba enne muuseumikülastust!

 

Foto Meeli Küttim