Näitus “KALAMAJA LASTE KASTMES” Balti jaama tunnelis 16.10.2019-27.01.2020

Alates 16. oktoobrist võib Balti jaama tunnelis näha Kalamaja kujutavatest lastejoonistustest koostatud kollaaže.
Tallinna Linnamuuseum avab 2020. aasta kevadel endises lastemuuseumi majas (Kotzebue 16) Kalamaja kogukonnamuuseumi.

Muuseumi loomisprotsessi on algusest peale kaasatud erinevas vanuses kohalikke, endisi ja praegusi elanikke ja muul moel Kalamajaga seotud inimesi. 2019. aasta algul kutsuti ka kõiki Põhja-Tallinnas elavaid või seal koolis ja huvikoolis käivaid lapsi oma kandi teemadel muuseumile kaastöid saatma.
Kokku jõudis muuseumisse üle 160 pildi-kavandi-maketi ja 54 kirjatükki. Tänutäheks korraldas muuseum igale osalenud klassile või rühmale mängulise lastetuuri mööda Kalamaja tänavaid. Samuti esitletakse laste loomingut mitmel erineval moel 2020. aastal avatavas Kalamaja kogukonnamuuseumis.
Muuseumisse jõudnud töödest kujundas kunstnik Kärt Hennoste värvikad kollaažid, mis koos suure vineerist pea ja sabaga moodustavad suunaga Kalamaja poole viitava suure kala.

Suur kala jääb tunnelisse möödakäijaid rõõmustama kuni 2020. jaanuari lõpuni.

Kõiki muuseumisse saadetud originaaltöid saab näha näitusel Kalamaja raamatukogus Kotzebue 9 kuni 2020. a jaanuari lõpuni.

Näituse idee ja koostaja: Tuuli Silber
Kujundaja: Kärt Hennoste
Teostus: Andres Lall, Jaan Märss

Täname:
Kõiki osalenud lapsi ja õpetajaid:
Lasteaed Kelluke õpetaja Maris Laaneväli ja Lotte rühm; Kalamaja lasteaed; kunstistuudio Marukaru ja Agnes Liiv; Pelgulinna Rahvamaja kunstiring ja õp. Terje Mudist; Gustav Adolfi Gümnaasiumist:  õp.  Liisa Pähk ja 1.a kl, 1.r kl, 1.ö, 6a kl, õp. Kadri Pajo ja 2.a kl, õp. Anu Peri ja 3.a kl, õp. Sirlet Viilas ja 3.b kl, õp. Kirsika Rahuelu ja 4. b kl;  Kalamaja Põhikoolist: õpetaja Ingrid Kaups ja 2. c klass, õpetaja Kevin Pruus ja 5. a kl, 5. b kl, 9. a kl; TKG 10 AD; perekonnad Einaste, Kaju, Tort.

Suur tänu meeldiva koostöö eest!
Kalamaja Raamatukogu, Tallinna Kesklinna Valitsus, RealWay OÜ, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, Marge Väljari, Tiia Mets.