Sanni Saarineni kunstnikuvestlus Fotomuuseumis

Laupäeval, 26. veebruaril kl 14.00 kutsume kõiki huvilisi dokumentaalfotograaf Sanni Saarineni kunstnikuvestlusele, kus kunstnik avab oma visuaalse maailma tagamaid. 

Foto: Sanni Saarinen

Fotomuuseumi projektiruumis esitatav “Kohti : suunas” on vaid pisike osa Saarineni loomingust. Tema taust on mitmekülgne ja laiapõhjaline: dokumentaalfotograaf ja visuaalkunstnik, kultuuriantropoloog ja kirjanik, kes elab Soomes Espoos. Teda huvitavad identiteedi, kogukonna ja kuuluvuse küsimused ning ta töötab sageli ühiskondlike projektidega, eksperimenteerides autofiktsionaalsete elementidega. LensCulture tunnustas Saarineni 2018. aasta Emerging Talents auhinnaga. 2021 on Saarineni projekt PhotoEspaña Discoveries Award laureaat. 

Kui tänapäeva fotokunstis toimub ikka veel heitlus selle nimel, et fotograafias ei nähtaks vaid mehaanilist reproduktsiooni, vaid omaette maailmatõlgendust, siis Saarinen heidab need kammitsad kõrvale ja loob otse südamest. Ta kasvatab vaatajas seda tajutundlikkust, mis muudab kunsti tõlgendamise teisejärguliseks ja tõstab fookusesse sisemised seisundid. Saarinen dokumenteerib tunnet. 

Märtsis ilmub meie koostööpartneri, fotoajakirja Positiiv kevadnumbris kunstnikuga pikk intervjuu, kuid kunstnikuvestlus avab publikule võimaluse kohtuda temaga silmast silma ja esitada ise küsimusi. Kõik on väga oodatud!

Artist talk toimub inglise keeles.

Sissepääs Fotomuuseumi tavapiletiga.

Lisainfo: Annika Haas tel 56610694