Vaata muuseumikuuski vanalinnas, Kalamajas ja Kadriorus!

Advendiaja muuseumituuri sihiks võib võtta muuseumikuused. Tallinna Linnamuuseumi filiaalides on neid õige mitu ja igaüks isemoodi.

Tallinna Linnamuuseumi filiaalidest võib tänavusel advendiajal leida lastemuuseumi kaisukarukuuse, linnaelumuuseumi kõlvatu kuuse, vene muuseumi kogukonnakuuse ja ka fotomuuseumi installatsioonikuuse. Vaata ise järele!

Kalamaja muuseuumi kasvuhoones näeb ebatraditsioonilist jõulupuud, mis on väikeste kiiksudega. Selle puu otsast võib leida tänavu mitmesuguseid köögitarvikuid. Muusuemi jõulupuu sai inspiratsiooni Kalamaja köögis toimuvatest ühistest kokkamisüritusest “Kalamaja maitsed”. Kalamaja kasvuhoonet, kus on kuusk, saab külastada tasuta muuseumi lahtioleku aegadel. Vaata järele

Lastemuuseum Miiamillas on ka tänavu kaisukarupuu. 
Kui muidu kuusepuu ikka natuke torgib, siis Miiamilla kaisukapuu on pehme, armas ja toreda olekuga. Meie kaisukapuul leidub karusid, jäneseid, hobuseid, koeri, kasse ja isegi üks roheline konn. Tõelise mänguasjatootemina kõrguv kaisukapuu kutsub kõiki olema loodussäästlik ja julgustab nutikalt vanu mänguasju hoopis uuel moel kasutama. Las päris kuused jäävad meie metsi kaunistama. Miiamilla kaisukapuu pakub rõõmu ja silmailu kõigile! Vaata järele

Tallinna linnaelumuuseumi kaupmehemajas on tänavu koguni kolm jõulupuud, millest kõige traditsioonilisema leiab kohe muuseumi sissepääsul, esimesel korrusel. Majast leiab aga ka täiesti erilise, ainult täiskasvanutele mõeldud jõulupuu. Näitusel „Kõlvatu Tallinn“ ehitud kuusk on tänavu välja ehitud veidike siivutumalt kui muidu tavaks, kuna ehted valmivad näituse töötubades ja vastavale teemale mõeldes.

Tallinna vene muuseumi kuusepuu ehib tänavu muuseumi Laikmaa saali, mis on teadupärast Ants Laikmaa legendaarse kunstikooli esimene asukoht. Muuseumi jõulupuu sünnib koos muuseumisõprade kogukonnaga. Ideekorje toimus juba sügisel koos Vene Teatriga. Jõuluehteid valmistatakse üheskoos muuseumi korraldatavates töötubades, uuri lähemalt muuseumi veebilehelt!

Fotomuuseumi fotopuu
Fotomuuseumi kuusk esitleb sellel aastal jõulupuud, mis otsitud põhjatutest arhiivisügavustest. Installatsioon sajandivanusest interjöörifotost ja tänapäeva led-tehnoloogiast tervitab kõiki külastajaid.

Neitsitorni kuusk on tänavu ühendatud Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi linnaloomadest rääkiva näitusega. Karvased ja sulelised ehted on ikka ja alati olnud pühadekaunistuste teemaks!