MUUSEUMIÖÖ 2023
20. mail on motoks “Öös on liikumist”

Üks kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad Muuseumiööks oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Osalevad muuseumid on avatud kell 18–23, sissepääs on 1 €. Muuseumikaardiga ja Tallinn Cardiga on sissepääs TASUTA.

Muuseumiöö kannab seekord pealkirja „Öös on liikumist“. Teema on seotud eelkõige 2023. aasta riikliku liikumise teema-aastaga, mis keskendub tervislikele eluviisidele ja liikumisharrastusele. Muuseumiöö teema valisid muuseumitöötajad üle Eesti. Tänavuse teema kohta saab rohkem lugeda siit.

Tallinna Linnamuuseumi programmiga Euroopa rohelise pealinna aastaks vaata lähemalt SIIT.

TALLINNA LINNAMUUSEUMI FILIAALIDES MUUSEUMIÖÖL:

Avatud on kõik hetkel ülal olevad näitused. Suletud on vaid Lühikese jala väravatorn, kus toimub parasjagu näituse vahetus, ning seda Neitsitorniga ühendav kaitsekäik. Samuti on põhjalikumaks remondiks suletud Kiek in de Köki ja Neitsitorni vaheline kaitsekäik, aga mõlemad tornid on külastajatele avatud tavapäevadel ühe ja sama sooduspiletiga. Muuseum vabandab ebamugavuste pärast!

 

Tallinna linnaelumuuseum

Muuseum on avatud kell 18-23, sissepääs 1 €

Avatud on lasteala, mis pere pisemate tarbeks on varustatud temaatiliste värvimislehtedega.
Kell 18.30 ja 19.30 räägitakse väikeste muuseumikülastajatega Vana Tooma legendist ja lapsed saavad proovida silma- ja käeosavust.

NB! Kogunemine ja registreerimine kassa juures!

 

 

Kalamaja muuseum

Muuseumiööl on avatud Kalamaja muuseum ja muuseumi hoov, kus saab mängida vanemaid ja uuemaid eeslinna laste õuemänge, näiteks sõita kularattaga.

Muuseumist algavad või muuseumis lõpevad ekskursioonid Koplisse, Kalaranda kalatööstuse ajalugu uurima ja kanalisatsioonikaevuluuke uurima.

Vaata järele ja osta pilet Kalamaja muuseumi lehelt

 

 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum 

Näitusevahetuseks on maikuus suletud Lühikese jala väravatorn ja ka seda Neitsitorni ja Kiek in de Kökiga ühendavad kaitsekäigud. Seetõttu on mõlemad tornid tavapäevadel avatud ühe ja sama sooduspiletiga.

EkskursioonApteeker Melchiori” filmi radadel. 

Kas 15. sajandi Tallinna saab üldse tõepäraselt ette kujutada? Milline oli Tallinn aastal 1409 ja mis on sellest ajast tänini säilinud? Uurime filmi tegemise nüansse. Kohtume Kiek in de Köki suurtükitorni juures. Jalutame Toompeal ja all-linnas. Mekime Raeapteegis apteeginapsu ja Panis Martiust. Retk lõpeb Tallinna linnaelumuuseumis, kus näeme kogudes olevaid ehtsaid 15. sajandi leide.
Eestikeelseid ekskursioone juhib Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogu hoidja, arheoloog Küllike Tint, venekeelseid Tallinna linnaelumuuseumi giid Natalja Gritsõk.

Kell 18.00 eestikeelne ekskursioon. Osta pilet
Kell 18.30 venekeelne ekskursioon. Osta pilet

Fotomuuseum

18.00-18.45 Tuur Toomas Kalve retrospektiivnäitusel

Tuuril saavad osaleda kõik muuseumi külastajad. Tuur on eesti keeles.

Fotomuuseumi õppedisainer Alesja Stavitskaja räägib tuuril Toomas Kalve loomingust ja pöörab tähelepanu tema olulistele seeriatele. Tuuri käigus kuuleb Kalve erilise fotode tegemise viisi kohta.

19.00-19.45 Tsüanotüüpia töötuba. Osta pilet

Töötoas osalemine maksab 5 €. Töötuppa pileti ostja ei pea eralid 1-eurost piletit ostma. Töötuba on eesti keeles.

Foto-sinitrüki ehk tsüanotüüpia protsessi leiutas inglise teadlane sir John Herschel, 1842. aastal. Kuigi tegu on ühe maailma vanima fototemenetlusega, saab seda edukalt ühendada ka tänapäevase tehnoloogiaga, näiteks prinditud negatiiviga või fotogrammina erinevaid esemeid kombineerides. Tulemuseks on sini-valge kujutis.

Tallinna vene muuseum

Tallinna Vene muuseum Pikal tänaval

20.00-21.30 Venekeelne ekskursioon “Teekond läbi kahe linna”.
Jalutuskäigul Mereväravast Toompea vaateplatvormile räägitakse Tallinna ajaloost, selle kuulsatest elanikest, legendaarsetest majadest ja ebatavalistest nähtustest.

Loe lähemalt ja osta pilet

 

 

Lastemuuseum Miiamilla

Muuseumihoone on küll remondis, aga muuseumi aed on kogu aeg avatud!

Muuseumi aiast leiab iseseisvaks avastamiseks ja liikumiseks mõeldud tegevusülesanded ning maja sisehoovis mängitavad õuemängudMiiamilla õuel saab keerlema panna kompostikrõlli, puid emmata, liikuda sõrmega mandala-uuretes, jätta oma jälje jäljerajale või kõditada meeli sensoorsel rajal.

Loe lähemalt


Peeter I maja

20.00-21.00 eestikeelne ekskursioon VANA JA UUS KADRIORG 

Tutvume Peeter I „vana palee“ ajalooga ja läheme jalutuskäigule Kadrioru parki. Räägime pargi loodusest, selle taimedest ja puudest, mis meid ümbritsevad. Jalutuskäik lõpeb Jaapani aias, kus tutvume lähemalt aia ülesehituse põhimõtetega.
Loe lähemalt ja osta pilet

18.30-20.00 venekeelne ekskursioon 10 000 SAMMU KADRIORUS

22. juulil 2023 saab Kadrioru lossi- ja pargiansambel 305 aastaseks. Samas kohas võivad harmooniliselt koos eksisteerida Inglise, Prantsuse ja Jaapani aed, keisri „suur“ ja „väike“ loss, Eesti kultuuritegelased ja poliitikud, Vene valitsejad, moodne supelkuurort ning linlaste populaarne puhkusepaik. Uurime, mis oli pargi asemel ENNE ja PÄRAST selle rajamist 1718. aastal, ning mis on köitnud ja köidab inimesi pargis siiani. Meeldiv õhtune jalutuskäik on töönädalale hea lõpetus.
Algus Peeter I majast.

Loe lähemalt ja osta pilet