Lõvid lipule! Kiek in de Kök ootab kõiki 24. veebruaril kell 8–15 pidupäevale!

Tule 24. veebruaril kell 8–15 aastapäeva üritusele „Lõvid lipule!“. Kohtu kolme lõviga, õpi marssima, käi ekskursioonidel ja töötubades Kiek in de Kökis, linnamüüritornidel ja bastionikäikudes!  

Kell 8 avame Kiek in de Köki uksed – vaata muuseumis ringi ja mine Neitsitorni hommikusöögile (laua saab broneerida , sissepääs piletiga)!
Lipuheiskaja hommikueineks on patrioodi puder, mustikakissell ja kindrali kiluvõileib.

Soojenda nina ja südant Kiek in de Köki 6. korrusel avatud pop-up kohvikus vaatega Pikale Hermannile ja vanalinnale. Pakutakse soojendavaid jooke ja võikusid.

Kell 9 alustame mängudega! Üle muuseumi on toredad meisterdamis- ja tegevusnurgad: kolme lõviga lipu värvimine, rinnamärkide tegemine, näomaalingute nurk. Mängijaid ootavad kõigis neljas tornis lustlikud küsimused, millele vastamise eest saab mängulehele lõvitempli. Eriti tublid otsijad koguvad kokku kolm lõvi!

Kella 10 alates saab Komandandi aias hernesuppi ning soolast ja magusat riigipirukat. Pakutakse ka kuuma jooki – helge tuleviku teed. Soojendada saab end ka ümber lõkete!

Tähista tähtsat päeva ja lase Kiek in de Köki fuajee fotoseina taustal teha endast paraadpilt!

Kell 14 marss marssima! Koostöös Kaitseliidu Harju malevaga toimub Komandandi aias marssimise töötuba. Kui paraadil on nähtud teisi marssimas, siis nüüd on aeg võtta ise rivvi. Nostalgitsejad võivad seda kutsuda sõjalise tunniks, kuid seekord saab õppida põnevaid marsistiile erinevatest maadest ja aegadest.

Pidupäeva puhul pakume ekskursioonide assortiid. Tutvustame torne ja käike ning räägime seal pesitsevatest lõvidest – mõned on mõeldud kandma sambaid, teised tuulelippe, mõned on muhedamad, teised kurjemad.

Kell 9 ekskursioon eesti keeles. “Kuidas lõvid Tallinna kaitsesid: jalutuskäik kaitsetornides, Neitsitornis ja Kiek in de Kökis”. Kogunemine on Neitsitorni fuajees ja giidiks on Tõnu Pedaru.
Kell 10 ekskursioon vene keeles bastionikäikudesse. Kogunemine toimub Kiek in de Köki fuajees ja giidiks on Julia Kornejeva.
Kell 13  ekskursioon inglise keeles Raidkivimuuseumisse. “Kivistunud minevik: kivist lõvid ja teised jutud”. Kogunemine Kiek in de Köki fuajees, giidiks Kadi Pilt.
Kell 14  ekskursioon eesti keeles. “Retk lõvikoopasse ehk salapärased käigud Harjumäe all”. Kogunemine Kiek in de Köki fuajees, giidideks Toomas Abiline ja Risto Paju.

Pilet sisaldab ekskursioone, tegevusi ja vabakäiku terves Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis.
Täispilet 7 €, sooduspilet 4,5 €, perepilet 14 €

Pidupäeva puhul on avatud ka Linnamuuseumi kaupmehemaja (Vene tänav 17).
Vaata Linnamuuseumis vastavatud näitust Langebrauni portselanist Priidu Nõmme erakogus. Esile on tõstetud kõige uhkema riigisümboolikaga lauanõud!