Algkool

Peetri maja lugu

Programmi raames tutvume 17. sajandi lõpust pärineva mõisa ajalooga ning saame teada, miks seda väikest hoonet kutsutakse “Peetri vanaks paleeks”. 300 aasta vanused esemed, mis paiknevad muuseumis, jutustavad nii mõndagi huvitavat Peetrist ja Katariinast. Tunni lõpetame töötoaga.

Kestus: kuni 1h.
Hind: 3 € osavõtja.

Vanade meistrite portreed

Mis on portree, mis on parsuuna? Miks kunstnikud kujutasid valitsejaid ning kuidas seda tehti sajandeid tagasi? Milliseid lugusid võivad pajatada erinevate ajastute valitsejaportreed ja milles seisneb kunstniku-portretisti meisterlikkus? Muuseumitunni jooksul sooritavad osalised imelise rännaku vanade portreede maailma, tutvuvad värvide sümboolikaga ning teadmiste kinnistamiseks lõpetame töötoaga.

Kestus: kuni 1h.
Hind: 3 € osavõtja.

Kadrioru pargi ajalugu

Kust sai alguse Kadrioru pargi ajalugu ja kus paiknes Katariina aiake? Millised taimed kasvasid siin 300 aastat tagasi ja mis on aja jooksul muutunud? Mille poolest erineb inglise park prantsuse omast ning kes aitas Peeter I rajada Tallinna imelist parki? Muuseumitund algab Peeter I majamuuseumis ja jätkub Kadrioru pargis.

Kestus: kuni 1h 15min.
Hind: 3 € osavõtja.

Eelregistreerimine ja info:
+372 53052151, +372 6013123 või +372 6604 309