“Vanausuliste toidud” Tallinna vene muuseumis

Laupäeval, 10. veebruaril esitleb Tallinna ülikooli vanemteadur Marju Kõivupuu Tallinna vene muuseumis Pikk 29a raamatut „Vanausuliste toidud“, mille ta on eesti keelde tõlkinud ja toimetanud.

„Vanausuliste toidud“ on Narva muuseumi teaduri, folklorist Marina Kuvaitseva kokkuvõte Eestis elavate vanausuliste toitumistavadest. Argielulised mälestused on kirja pandud vahetute intervjuudena. See teeb lugemise väga kergeks ja lõbusaks, vanavanaema juttude sarnaseks. Räägitakse nõudest ja lauakommetest, toiduainetest ja nende valmistamisest, argipäevast ja piduroogadest. Elavaid mälestusi ilmestavad lisaks veel Pavel Varunini kõnekad ja lõbusad illustratsioonid vanausuliste kommetest.

Marina Kuvaitseva teadustöid innustas kaante vahele panema Eesti Vanausuliste Koguduste Liidu ja Eesti vanausuliste kultuuri- ja arendusühingu esimees Pavel Varunin, kes on ka raamatu kujundanud ja illustreerinud, järgides vanausuliste käsikirjade ja vanade trükiste ning puulõigete − vene lubokide traditsiooni. Raamatu väljaandmist toetasid Kultuuriministeerium, Rahvakultuuri Keskus, Integratsiooni Sihtasutus.

Pavel Varunini loominguga võib põhjalikumalt tutvuda Tallinna vene muuseumi näitusel „Peipsi vana usk: Pavel Varunini ikoonid ja graafika”.

Esitluse muusikalise meeleolu eest hoolitseb rahvamuusik Kaarel Kõivupuu, kes mängib karmoškal mõned toredad lood.

Pärast esitlust saab ka kunstnikuga suhelda ja soovi korral soetada raamatu.

Loengu ja raamatuesitluse algus kell 12.00.  

Osalemine: 4€.