Näitus viimase Vene keisri perekonnaalbumist Tallinna vene muuseumis

Näitus “Jahtlaev „Standart“ ja viimase Vene keisri perekond” 4. maist 30. juunini Tallinna vene muuseumis.

 Näitus „Jahtlaev Standart ja viimase Vene keisri perekond“ (ROSFOTO, Peterburi) põhineb mälestustel ja aastatel 1906−1916 jahil teeninud II järgu kapteni N. V. Sablini fotoarhiivil.

Enamiku fotode autoriks on Vene impeeriumi viimase keisri piltnik A. K. Jagelski, kellele kuulus ka õigus keiserliku perekonna filmimiseks. Näituse põhiosa moodustavad jahiga seotud fotod ja ainulaadne filmikroonika.

Näitust täiendavad Eesti mäluasutustes leiduvad materjalid ning väljavõtted Tallinna ajalehtedest, kus kajastati rohkelt keiser Nikolai II visiiti ning jahtlaeval „Standart“ toimunud kohtumisi Prantsusmaa ja Saksamaa valitsejatega.

Jahtlaeva pardal tehtud fotod on vähetuntud, kajastades keiserliku perekonna isiklikku elu. Kuna pildid olid mõeldud isiklikuks kasutamiseks, on neis tunda siirust ja otsekohesust.

Näituseprojekti sünnil osalesid: ROSFOTO, Venemaa Riiklik Sõjamerelaevastiku Arhiiv ja Venemaa Riiklik Kino- ja fotodokumentide Arhiiv.

Tallinna vene muuseumis avatakse näitus mälestamaks 100 aasta möödumist viimase Vene keisri perekonna hukkamisest ja keiser Nikolai II 150. sünniaastapäeva puhul.