11. novembril venekeelne tuur:
“10 000 SAMMU KADRIORUS”

Muuseum on ette valmistanud mitu uut ekskursiooni, mis algavad Peeter I majast ja tuvustavad Kadrioru rikkalikku aja- ja kultuurilugu.

 

10 000 SAMMU KADRIORUS

Reede, 11. November  kell 18:00 – 19:30
Keel: vene
Algus Peeter I majast

22. juulil 2023 saab Kadrioru lossi- ja pargiansambel 305aastaseks. Kas pole see mitte hea põhjus, et panna punktid kõigile i-dele ning tutvuda peamiste objektidega, mis selle pargi kunagi kujundasid!
Selgub, et samas kohas võivad harmooniliselt koos eksisteerida Inglise, Prantsuse ja Jaapani aed, keisri „suur“ ja „väike“ loss, Eesti kultuuritegelased ja poliitikud, Vene valitsejad, moodne supelkuurort ning linlaste populaarne puhkusepaik.
On tulnud aeg uurida, mis oli pargi asemel ENNE ja PÄRAST selle rajamist 1718. aastal, ning mis on köitnud ja köidab inimesi pargis siiani. Meeldiv õhtune jalutuskäik on töönädalale hea lõpetus.

Piletid osta Fientast

Kohtumispaik: Peeter I maja, Mäekalda 2
Kestus: 90 min
Hind: 7/5€

 

Huvi korral võta ühendust ja uuri, kuidas tellida ekskursiooni ka omale sobival ajal ja sobivas keeles! 

Peeter I maja: tel +372 6013 136,

 

Foto: Eesti Ajaloomuuseum

 

Toimunud

NAISTE KADRIORG: armastus ja truudus

Reede, 28. oktoober kell 18:00 – 19:30
Keel: vene
Algus Peeter I majast

Tsaar Peeter I nimetas lossi- ja pargiansambli oma armastatud naise Katariina I auks Kadrioruks ehk Katherienthaliks. On tulnud aeg välja selgitada, kes oli tsaari väljavalitu tegelikult, mis teda huvitas ja mida ta armastas.
Aga Katariina ei olnud ainus: Kadriorg on lahutamatult seotud ka teiste naistega – tugevate, iseseisvate ning sealjuures tarkade ja truudega. Tasub vaid nimetada Linda Jürmanni, eesti ajakirjanikku ja ühiskonnategelast, kirjanik Eduard Vilde abikaasat.
Kui palju vähem tuntud, kuid mitte vähem tähtsaid naisenimesid säilitab see kunagine kuurordi- ja suvilarajoon? Neid ei suuda üles lugeda. Heitkem siis üheskoos pilk armastatud pargile nende suurepäraste naiste silmade läbi!

Piletid osta Fientast

 

PUHKAJAD JA SUVITAJAD: suvehooaja kokkuvõte

Reede 30. september kell 18:00 – 19:30
Keel: vene
Algus Peeter I majast

Viimaste aastasadade jooksul on Kadriorg olnud tallinlaste ja meie pealinna külastajate armastatud puhkekoht. Vaadakem, millal oli see ala populaarne kuurort ja millal sai sellest suvilapiirkond.
Paljud teavad, et Kadriorgu külastasid Vene tsaariperekonna liikmed. Aga kas te teate, et siin oli ka kuulsa „šokolaadikuninga“ Georg Stude suvila? Ka peatus siin ja suples külmas merevees eesti kirjanik, ajakirjanik ja valgustaja Carl Robert Jakobson.
Räägime jalutuskäigu ajal selle ala tõusudest ja mõõnadest, käime pargis ja ümberkaudsetes paikades, samuti koostame Kadrioru 19. ja 20. sajandi puhkaja koondportree.

Pilet osta Fientast