Väravatornitund laupäeval, 27. oktoobril: Polina Tšerkassova helisevad muinaslood

Lühikese jala väravatorni pööning on üks maagilise auraga koht ja seal on õdus olla.  Muusika ja muinaslood sobivad sinna suurepäraselt.
Saame kokku 1454. a. valminud Lühikese Jala väravatorni ülakorrusel kõrge katuse all laupäeval, 27. oktoobril kell 12:00 ja jätame tunniks ajaks oma tavaelu sinnapaika, et imeline jutuvestja ja muusik Polina saaks meid endaga kaasa viia.

Polina Tšerkassova on antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida ta esitab erinevatel haruldastel pillidel. Polina on tegelenud üle 10 aasta muusika ja muinasjutuvestmisega, ta uurib lugude, helide ja kuulamise mõju inimestele, kandes edasi suulise kultuuri traditsiooni ja kaasaegset jutuvestmist.

Polina ise on selgitanud nii:
“Tänapäeval vajavad muinasjutte eelkõige täiskasvanud – lapsed tunnevad ja saavad kõigest aru nagunii. /—/ Väga tihti ütlevad mulle kuulajad, et pärast muinasjuttude kuulamist tekkis neil soov kirjutada unustatud sõbrale, helistada lähedasele inimesele või teha midagi head. Ja nii on muinasjutuvestmist kasutatud aegade algusest selleks, et inimesi vaimustada ja julgustada, neid hoiatada või õpetada midagi tähtsat – kuidas selles keerulises maailmas elada. Ma loodan, et tänu nendele lugudele ja minu muusikale taasavastavad paljud inimesed muinasjuttude kuulamise oskuse ja mõnu.
Milleks just kuulata? Olen oma senise elu jooksul jõudnud veendumuseni, et meie oskamatusest kuulata tulenevad sageli arusaamatused ja mittemõistmised. Võimalik, et meile ei õpetatud kuulamist, aga kõige tõenäolisem, et me lihtsalt ei kasuta seda oskust kaasaegses maailmas, mis on sotsiaalmeediast ja erksatest visuaalidest niigi üleküllastatud. Kuulates aga muinasjutte areneb meis see, mida kutsun sügavaks kuulamiseks.”

Kuulamiseni!

Väravatorni ülakorrusele pääsemiseks tuleb siseneda Neitsitorni ja liikuda sealt edasi mööda linnamüüri kaitsekäiku möödudes Tallitornist.

Pilet 6€

Kuna ruum on piiratud, siis palume Teil eelnevalt oma nimi kirja panna kasutades seda registreerimisvormi.

Facebook

Sama üritus vene keeles toimub laupäeval, 27. oktoobril kell 13:30