“Tallinna 800. Elavad pildid” Linnamuuseumi näitusel „Linnusest linnaks“

Tallinna Pae Gümnaasiumi keelekümblusklasside noorte loominguline etteaste “Tallinna 800. Elavad pildid” Tallinna Linnamuuseumi näitusel „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi”.

Kooli ja muuseumi vahelises koostöös valminud programmi saab nüüdsest tellida eesti ja vene koolide 5.-8. klassile. Etteaste “Tallinna 800. Elavad pildid” on omamoodi inspiratsiooniallikaks põhikooli loovtöö tegemiseks.

Registreerimine ja info: .

Toimumisaeg: kokkuleppel

Noorte koostatud programm pälvis äramärkimise 5. jaanuaril 2020 välja kuulutatud konkursil „Tallinna noorte suured teod 2019“. Palju õnne Linnamuuseumi poolt noortele ja õpetajale Christina Läänele! „Elavad pildid“ on suurepärane panus muuseumiharidusse! Soovitame kõigile kogeda ajalugu koos teiega!

Ettevalmistustega alustasid õpilased juba kevadel 2019. Septembris tutvuti põhjalikult näitusega, töötati näitusetekstidega nii muuseumis kui koolis ja ise kirjutati etteaste stsenaarium. Oktoobris liitus noortega lavastaja Rahel Otsa ning algasid korduvad läbimängud ja proovid. Nii valmis noorte poolt loodud etteaste, mis tutvustab näitust Tallinna sünniloost eripärasel viisil.

Loomisprotsessi oli kaasatud ka muuseumi meeskond ja lavastaja ning kõik toimus ERÜ projekti „Raamatukogud-muuseumid-noored” raames. Antud projekt on ka üks osa TPG Hübriidõpikeskkonna „Õpilaselt õpilasele“ töögrupi tööst: esmakordselt Eestis lõid õpilased ise muuseumipedagoogilise programmi.

19. oktoobril 2019 esmaesitusele tulnud etteastet kordasid noored muuseumis ka esmaspäeval, 9. detsembrilLinnamuuseumi näitusel „Linnusest linnast“

Pae Gümnaasiumi noorte etteastega võid tutvuda ka Facebookis