Vaata Tallinna Linnamuuseumi festivalinäitusi Narvas!

Kalamaja Lastemuuseum Miiamilla näitus Muinasjutuvanaema lõngakera

Kalamaja Lastemuuseum Miiamilla näitus Muinasjutuvanaema lõngakera

Tallinna Linnamuuseum pälvis Eesti muuseumide XXI festivalil Narvas auhinna nii parimate muuseuminäituste kui ka muuseumimeenete konkursil.

Kalamaja Lastemuuseumi näitust „Muinasjutu-vanaema jutulõngakera“ ja Fotomuuseumi näitust „Enne valguse kustumist“ näeb 6. jaanuarini Narva muuseumi kunstigaleriis.

Näitus „Muinasjutu-vanaema jutulõngakera“ Tallinna Linnamuuseumi Kalamaja lastemuuseum Miiamillalt pälvis muuseumifestivali näituste konkursil teise koha. Näitus lamenukkude meistrist Leelo Vaust ja tema nukkudest tuletab meelde vahetu jutuvestmise kunsti tähtsust ja on pühendatud kõigile vanavanematele, kes armastavad lastele lugusid rääkida.

Näituse koostas: Tuuli Silber
Kujundasid: Anneliis Aunapuu ja Tuuli Silber
Kaastekstid: Risto Järv, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Piret Päär
Animatsioon: Animailm OÜ
Toetas Kultuurkapital
Täname: ERR heliarhiiv, Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Ants Vau erakogu

Tallinna Linnamuuseumist osales võistlusel veel Fotomuuseumi valguse- ja fotonäitus „Enne valguse kustumist“, mis esitleb 1938. aastal Eesti Vabariigi 20. sünnipäeva öösel klaasnegatiivile jäädvustatud võtteid Tallinnas illumineeritud majadest.
Näituse koostasid: Sander-Ott Eelma, Anneli Jalava, kujundasid: Rita Rahu, Anneli Jalava

 

Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi läätsepuhastuslapp pälvis Eesti Muuseumimeene Auhinna (EMMA) konkursil.
Fotomuuseumi läätsepuhastuselapp on praktiline meene fotohuvilistele, olgu tegemist peegelkaamera või telefoniga, samuti prillikandjatele.

Meene idee Anne Järvpõld, Tanel Verk, kujundus Anne Järvpõld. Valmistajad AS Roi ja Avantgarde OÜ

Žürii hindas meene praktilisust, mis on eriti südamelähedane prillikandjatele.
Kokku anti tänavu välja kolm rahalist auhinda. Esimese preemia võitis Eesti Loodusmuuseumi särk „Müstiline ürgmeri“, mis on inspireeritud samanimelisest näitusest ja valminud koostöös disainer Reet Ausiga. Teist ja kolmandat kohta jagas Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseum Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga, kes esitasid konkursile looduslike ürtide komplekti „Akadeemiline maitse“, mis koosneb neljast eraldi pakendis olevast ürdisegust. Meened on inspireeritud 19. sajandi kokaraamatutest ja tollase Tartu Ülikooli kuulsamatest loodusteaduste professoritest, kandes ka teadlaste nimesid. Žürii hindas, et igal ürdipakendil on ka põhjalikud seletused ning seda nii eesti kui inglise keeles.
Tänavu osales EMMA konkursil 10 muuseumit kokku 19 meene või meenetekomplektiga.

Fotomuuseumi läätsepuhastuslappi saab osta muuseumist Raekoja 4/6 ja Tall.

Narvas 24.-25. septembril toimunud XXI Eesti muuseumide festivali teemaks oli tänavu „Lähiajalugu ja muuseum“. Traditsioonilisel muuseuminäituste konkursil osales seitse näitust, mis olid žürii hinnangul kõik kandvate ideedega ja väga hästi õnnestunud. Need olid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi rahvapillide näitus „Elus! Eesti rahvapillide lugu“, Eesti Maanteemuuseumi liiklusohutusteemaline stendinäitus „Peata kanana liiklemise keerises“, Eesti Vabaõhumuuseumi EV100 vaibanäitus „Koo end ajalukku!“, Eesti Rahva Muuseumi udmurtide palvekombestiku näitus „Ajanihe: udmurdi noorte palvused 1993/2017“, Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi valguse- ja fotonäitus „Enne valguse kustumist“, Tallinna Linnamuuseumi Kalamaja lastemuuseumi Miiamilla muinasjutunäitus „Muinasjutu-vanaema jutulõngakera“ ning Narva Muuseumi näitus kohalikest peotraditsioonidest „Aeg muutub – pidu jääb“ sarjast „Narva lood / Про Нарву“.

Esimese auhinna pälvis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“. Teise koha vääriliseks hinnati üksmeelselt Tallinna Linnamuuseumi Kalamaja lastemuuseumi Miiamilla näitus „Muinasjutu-vanaema jutulõngakera“. Kolmandale kohale jäi Narva Muuseumi näitus „Aeg muutub – pidu jääb“ sarjast „Narva lood / Про Нарву“.

EMMA žüriisse kuulusid Hemminki Otstavel (Tartu Linnavalitsus), Pilvi Käiro (SA Tartumaa Turism), Tõnis Kriisa (Tartu Kunstikool), Anne Rudanovski (Kõrgem Kunstikool Pallas, Eesti Paberimuuseum), Margot Sakson (TÜ loodusmuuseum), Marge Pärnits (Tartu Mänguasjamuuseum, EMÜ) ja Anu-Maaja Pallok (Eesti Kultuuriministeerium).

Rahalist auhinda annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumiga.