Peeter Talvari veebiloeng “Loomakujutistest Tallinna linnaruumis” 22.04. kell 18.00

Kutsume kuulama Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi näitust “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos” saatvat loengusarja. Alustame veebis!

22. aprillil kell 18.00 räägi arheoloog Peeter Talvar veebiloengus loomakujutistest Tallinna linnaruumis. 

Loomasümboolikal on olnud läbi sajandite linnaruumis oma tähendus. Loomakujutised on kaitsnud hooneid, vappidel olevad loomad jutustavad meile hoonete omanikest, loomad seletavad meile mõnikord lahti hoone sees toimuvat.
Kui sajandeid tagasi kivisse ja metalli talletatu on suuresti alles, siis tänapäeval loodu kipub kiiresti kaduma. Tänavakunst, grafiti ja supergraafika on pidevas muutumises, kuid ka sellel on edasi anda oma sõnum. Loengu jooksul viib arheoloog, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi külastusjuht Peeter Talvar osalejaid põnevale jalutuskäigule Tallinna – Lasnamäest Laagrini ja Kalamajast Nõmmeni. Heidetakse pilke katustele, aga vaatatakse ka oma jalge ette. Vaadatakse, millised elukad jäid aasta jooksul kaamerasilma ette, räägitakse nendega seotud lugusid ja lahendatakse nii mõnigi mõistatus.

Veebiloengusse registreerinute meiliaadressile saadetakse enne loengu algamist Zoomi link loengu kuulamiseks.

Loengul osalemine on tasuta.

Palume registreerida SIIN

Loe lähemalt näitusest “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”

JÄRGMISED VEEBILOENGUD:

29. aprill kell 18.00: Anu Mänd (Tallinna Ülikool).
“Loomad Tallinna keskaegsetel kunstiteostel” 

Loomakujutistel oli keskaja kunstis väga tähtis roll: neid kasutati märkide ja sümbolitena, mis kandsid religioosseid ja allegoorilisi tähendusi ning edastasid vaatajatele õpetlikke-moraliseerivaid sõnumeid. Mõnedest loomadest kujunesid üldtuntud hea või kurja sümbolid, ent oli ka selliseid, kes võisid olenevalt kontekstist olla kas positiivsed või negatiivsed. Loengus käsitletakse Tallinna kunstiteoste näitel loomi piiblilugudes, pühakute atribuudina, heraldikas, kurja tõrjuvate märkidena ja tegelastena õpetlikes lugudes

Loengul osalemine on tasuta

Palume registreerida SIIN

 

6. mai kell 18.00: Riho Paramonov
“Hobune – 20. sajandi I poole Tallinna valulaps”

Sajandeid liiguti linnas peamiselt hobusega. Elu hobuseta polnud mõeldav. 19. ja 20. sajandi vahetus tõi uued liikumisviisid ja -vahendid, mis muutsid suhtumist hobusesse põhjalikult. Nüüd hakati hobuses nägema probleemi, mis vajanuks kiiret lahendamist. Lahendust polnud aga kerge leida.
Veebiloengus osalemiseks saadame enne loengu algust registreerinute meiliaadressile zoomilingi, mille kaudu saate loengut kuulata.

Loengul osaalemine on tasuta

Palume registreeruda SIIN