Neitsitorni kohvik suletud, avame uuel hooajal

Neitsitorni kohvik on avatud kuni 9. oktoobrini, taas avame uuel hooajal.

Tallinna kõige pikem müürikäik kulgeb Kiek in de Köki suurtükitornist kuni Lühikese jala väravatornini.

Tallinna vanalinna parima vaatega kohvik kahel kõrgemal tornikorrusel saab tutvuda ka Neitsitorni näitustega tornikohviku kuldajast ning kunagisest kunstnike elupaigast.

Muuseum on kohvikus elustanud killu lähikümnendite ajalugu, taastades ühel tornikorrusel 1980. aastate legendaarse menupaiga interjööri ja atmosfääri. Hiljaaegu jõudis muuseumi tagasi ning ka külastajate kasutusse 1980. aastate kohviku mööbel, arhitekt Aala Buldase looming. Lisaks näeb kujunduses näiteks metallikunstnike Tõnu Laugu ja Heino Mülleri sepistatud rippsilti omaagsele Karika baarile ja olümpiaaegset disaini.
Kohvikunäitusele saab tellida ka kuraatoritundi, kus ajaloolased tutvustavad lähemalt torni ajalugu ja ekspositsiooni.  Loe lähemalt

Neitsitorni püsinäituse osa “Neitsitorn kui kunstitempel” annab aimu, milline võis välja näha tornis paiknenud ateljee enam kui saja aasta eest, kui siin töötasid akvarellist Carl von Winkler, vennad Kristjan ja Paul Raud, hiljem ka arhitekt Karl Burman sen. ja kunstnik Henrik OlviLoe lähemalt

Keskaega ulatuva ajalooga Neitsitornis avati kohvik Tallinna olümpiaregati aastal, pärast pikki renoveerimistöid 1980. a lõpus. Arhitektuuriajaloolase Villem Raami, arhitekt Tiina Linna ja sisearhitekt Aala Buldase töö tulemusel oli sündinud ainulaadne kohvik, mis ühendas arhitektuuris ühe Tallinna vanima müüritorni moodsa interjööriga.
1980. aastad olid kohviku õitseajaks. Viimased tosin aastat on tornis tegutsenud muuseumikohvik, mis sulges uksed koroonakriisi aegu.

Loe lähemalt