26.09 kl 18.00: Loengusari “Kuidas Tallinn alguse sai?” esineb Kersti Markus

Läbi  sügishooaja, 5. septembrist 4. novembrini toimub Neitsitorni lektooriumis neljal neljapäevaõhtul Tallinna juubeliaasta raames loengusari “Kuidas Tallinn alguse sai?”

OSALEMINE 6 €/4 € (õpilased, pensionärid)

Loengusarja tutvustus:
Millal sai Tallinna alguse? Pikka aega arvati, et araabia geograaf al-Idrisi on tähistanud meie linna juba 1154. aastal oma maailmakaardil. See lugu on aga tänaseks arvatud pigem muinaslugude kilda. Kindlam linnaehitusprojekt sai aga alguse 1219, kui vägev Taani kuningas Valdemar II jõudis siiakanti mererannikule, pidas siin kohalikega lahingu ja seejärel hakkas praegusele Toompeale kindlust ja püsiasustust rajama.
Miks aga võõrad võimud üldse siiapoole kippusid? Millised on ajaloolastele teadaolevad faktid selle aja kohta ja milliseid järeldusi annab nende põhjal teha?
Selleteemalised tuumakad lood hargnevad lahti Neitsitorni lektooriumis sügishooajal toimuvas loengusarjas “Kuidas Tallinn alguse sai?”.
Kõnelejaiks on oma ala parimad asjatundjad – ajaloolased ja arheloogid: Marika Mägi, Kersti Markus, Anu Mänd ja Tiina Kala.

Loengute kava:
5. september
, Marika Mägi:
„Meresõitjate konflikt. Taanlaste ja rannikueestlaste
huvide põrkumine 13. sajandi alguse Eestis“

26. september, Kersti Markus:
„Millal rajati Tallinna linn?“

Registreerige loengule SIIT

17. oktoober, Anu Mänd:
„Taaniaegsetest gildidest ja pitseritest“

Registreerige loengule SIIT

14. november, Tiina Kala:
„Usk enne ja pärast Taani vallutust“

Loengutel osalemine muuseumipiletiga, 6 €/4 €

Registreeriga loengule SIIT

NB! Soovitame tulla kohale varem, et vaadata näitust „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“ ning nautida vaadet Neitsitorni tornikohvikus.