Loomad jälle muuseumis: 18.09 on “Linnalooma” näitusel küülik, rott, madu ja palju suuri putukaid

18. septembril kutsume kõiki, keda huvitavad loomad kirbust vaalani, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse! Kell 12.00 – 15.00 toimub vanas suurtükitornis Linnalooma teemapäev!

Teemapäeval saab vaadata näitust „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“, mis jutustab lugu sellest, kuidas tallinlased läbi sajandite loomadega eluruumi on jaganud.

Külalistena saabub teemapäevale elusloomade esindus Tallinna Loomaaiaast: suur valge küülik, rott, madu, kilgid, tuhatjalad, sisiprussakad, hiid-raagritsikad ja jahumardikad!

Muuseum pakub näituse avastamiseks põnevat mängulehte, mille abil saab igaüks leida üles need müstilised nurgatagused ja kõige huvitavamad faktid linnaloomadest. Päeva jooksul täidetud ja kokku kogutud mängulehtede täitjate vahel toimub auhinnaloos! Välja loositakse Tallinna Linnamuuseumi seitsme filiaali aastapilet perele ning kaks Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi aastapiletit perele.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Kell 14.00 (eesti keeles) ja 15.00 (vene keeles) kutsume huvilisi kaasa jalutuskäigule “Kus on lehm, kus lohe?” vanalinnas, kus räägime loomapidamisest minevikus ning otsime hoonetel kujutatud loomi, linde ja fantaasiaolendeid. Oma koha saab kindlustada ostes pileti Piletilevist. Jalutuskäigu pilet annab ligipääsu nii näituse kui ka loomade juurde.

Olete väga oodatud!

 

Näitus “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe” viib meid keskaegsele linnatänavale, kus näeb koduloomade elukäiku seasulust pidulauani. Kuidas nägid välja Tallinna tänavad, kui siin tuhnisid ringi sead, jalutasid lehmad ning kolistasid hobuvankrid? Rottide ja hiirte kaitseks müüriti majaseintesse kasse ning kiviraidurid tahusid paekivist mõistatuslikke greife ning lohesid. Kes on need putukad, kellega tallinlased kodu ja vooditki jagasid ning kuidas on sajanditega muutunud Tallinna linnustik? Kas teadsid, et Tallinn on üks liigirikkamaid linnu Euroopas, kus võime kohata rohkem kui 1000 erinevat loomaliiki? Millist eksootikat tõid linlaste ellu esimesed rändtsirkused ja –loomaaiad?

 

2021. aasta sügisel jätkub “Linnalooma” näituse publikuprogramm  mitme põneva üritusega:

16. oktoober kell 14 – Mattias Turovski loeng “Eksootilised selgrootud – uue laine koduloomad”, kaasas on ka loomariigi esindajad. Loengusari toimub koostöös loomade eestkoste organisatsiooni MTÜ LOOMUSega.

22. oktoober kell 17 – DJ Tiine Roti filmiõhtu, kus ülelinnalise mõõtme võtnud tag’i autorid esitlevad aktsioonist tehtud filmi.

30. oktoober kell 14 – Aleksei Turovski loeng “Inimkaaslejatest linnaloomad”. Loengusari toimub koostöös loomade eestkoste organisatsiooni MTÜ LOOMUSega

 

Viimati käisid loomad Kiek in de Köki jaanuarikuus näituse avamisel.