Jõuluretked „Tallinn 800 2019

Tallinna Jõuluturg ja Tallinna Linnamuuseum kutsuvad meeleolukale ringkäigule vanalinnas – vaatame, kuidas Tallinn tekkis ja kuidas vanas Tallinnas jõulupühi peeti.

Jõuluretked toimuvad kuni 5. jaanuarini 2020.

Tänavu tähistame kaheksa aastasaja möödumist Tallinna esmamainimisest kirjalikes allikates. Just siis saabus siia Taani kuningas Valdemar II koos oma vägedega ristiretkele. Taanlaste vallutus pani aluse linna tekkele ja ka linliku eluviisi levimisele.

Jõuluretk algab Jõuluturu kuuse alt ja liigub Tallinna Linnamuuseumisse (Vene tänav 17). Sealt liigutakse edasi Toompea poole, kust linn alguse sai. Teekonnal räägitakse linna vanimatest paikadest  ja jõulude tähistamisest. Elamuslikule rännakule paneb punkti kuum glögi keskaegses kaitsetornis.

Retk kestab umbes 1,5 tundi – selle ajaga tutvume ka kahe näitusega: Linnamuuseumis „Linnusest linnaks“ ning Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“.

Jõuluretke pilet 15 €, sooduspilet 13 €, perepilet 30 € (sisaldab jõuluretke linnas, kahe muuseumi külastust ja alkoholivaba glögi). Koolieelikutele osalemine tasuta.

Piletid soovitame ette osta Piletilevist. Võimalik on pilet soetada ka Tallinna Linnamuuseumi kassast (Vene 17) enne linnaretke.

NB! Jõuluretke piletiga on võimalik mõlema näitusega tutvuda veel iseseisvalt nädala jooksul pärast ürituse toimumist.

Jõuluretked toimuvad eesti, vene ja inglise keeles kuni 5. jaanuarini 2020

Soome keeles toimuvad tuurid ettetellimisel vähemalt 10 osavõtjale. Tellimisinfo .

Raekoja platsi jõuluturg

JÕULURETKEDE AJAKAVA:

Jaanuaris pühapäeval, 5. jaanuaril

venekeelne 14.30

ingliskeelne 15.00

venekeelne 15.30

 

Detsembris toimunud jõuluretked:
pühapäeviti 1., 8., 15., 22., 29.

eestikeelne 14.30

venekeelne 15.00

ingliskeelne 15.30