4. detsembril
Eesti muuseumipoodide jõululaat Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

Eesti muuseumipoodide jõululaat pühapäeval, 4. detsembril toimub tänavu Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuuluvas Neitsitornis Tallinna tasuta muuseumipühapäeva raames. Sissepääs kõigile tasuta!

Teisel advendil, 4. detsembril toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuuluvas Neitsitornis Eesti muuseumipoodide jõululaat. Sinna tulevad kokku oma meeneid müüma muuseumid üle Eesti. Et üritus toimub Tallinna tasuta muuseumipühapäeva raames, on sissepääs kõigile tasuta.

Pühapäevase laadaga algab Tallinna Linnamuuseumi ühine jõulukava „Üle linna jõulud“, mis ühendab vanalinnas, Kalamajas ja Kadriorus jõulukuul toimuvad sündmused. Loe lähemalt

Tänavusel jõululaadal osalevad:

Eesti Tervisemuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Kunstimuuseum

Tallinna Kirjanduskeskus (A.H. Tammsaare, E. VIlde ja M. Undi muuseumid)

Ajaloomuuseum

Harjumaa Muuseum

Pärnu muuseum

Tallinna Linnamuuseum.

Lisaks on avatud Miibutiigi ja Padilooma ning muuseumitöötajate käsitöölett.

Toimumiskoht: Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Neitsitorn.

Avatud kell 11-18, sissepääs Tallinna tasuta muuseumipühapäeva puhul tasuta!

Fotod eelmiselt muuseumipoodide jõululaadalt Jaani seegi galeriis Meeli Küttim, Tallinna Linnamuuseum.

• Millised muuseumid on veel liitunud asuta muuseumipühapäeva algatusega, saab näha Tallinnakodulehelt. Suure publikuhuvi tõttu paluvad muuseumid sel päeval arvestada võimaliku ooteajaga muuseumi sissepääsul.

Pühapäevase laadaga algav Tallinna Linnamuuseumi ühine jõulukava „Üle linna jõulud“.

Jõulukuul saab muuseumides näha isemoodi jõulupuid. Lastemuuseum Miiamilla jõulupuu on ka tänavu tõeline kaisukarude puu. Linnaelumuuseumi kuusk on aga seekord näitusest „Kõlvatu Tallinn“ ajendatult mõeldud eelkõige täiskasvanutele.
Lastele ja peredele pakub linnamuuseum koos teatriga Nuutrum Kiek in de Köki suurtükitornis valminud jõulukava, mis sisaldab näitemängu „Jõulumõõk“, meisterdamist ja ekskursiooni linnaloomadest rääkival näitusel.
Kalamaja muuseumi aiamüüril Kotzebue 16 on avatud muuseumi jõulukalender, mis annab aimu, kuidas oodati ja tähistati aastalõpupühi läinud sajandil. Muuseumist saab tellida ka nii suurtele kui väikestele sobiva laternatuuri, millel räägitakse jõulumaagiast endistel aegadel.
Fotomuuseum kutsub detsembris jõulumeenete töötuppa. Kiek in de Köki kindlustustemuuseum pakub lustakaid jõuluretki, et piiluda kohti, kus on minevikus midagi hirmsat kogetud ja rääkida rõõmudest, mida jõulud endaga toovad. Kõik vanalinnas, Kalamajas ja Kadriorus toimuvad jõulukuu sündmused ja näitused leiab Tallinna Linnamuuseumi lehelt linnamuuseum.ee.

Tallinna Linnamuuseum korraldab Eesti muuseumipoodide ühist jõululaata juba teist aastat. Täpsema info leiab Tallinna Linnamuuseumi veebilehelt.