NÄITEMÄNG “Jõulumõõk” detsembris Kiek in de Köki suurtükitornis

Jõulud lähenevad mühinal. Teater Nuutrum koos Tallinna Linnamuuseumiga kutsub lapsi keskaegsesse suurtükitorni vaatama lustakat ja õpetlikku  jõululavastust „Jõulumõõk“.

Lisaks etendusele saavad külalised läbida jõuluhõngulise teekonna kaitsetorni korrustel ja põneva näituse Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”. Muuseumi õpitoas saab koos juhendajatega osaleda toredas meisterdamises. Kogu kava kestab ligikaudu tund ja 40 minutit ning sobib lastele alates 4. eluaastast.

Etendused 5.–8. ja 12.–16. detsembrini kell 9 ja 11 ning 17. dets kl 11, 13 ja 15.

Grupitellimused; , 507 9528.

NB! Võimalik on tellida terve saal vaid oma koolile (max 70 kohta). Väljaostmisaeg gruppidele on kolm nädalat enne etendust (pileti hind alates 24. okt 17 €).

PILETID (17 €) Piletilevist.

 

Lavastus ”Jõulumõõk”

Kiek in de Köki tornis toimetab vana teener Toapapa, kelle juures tema noor sõber Vidri Rein (tulevane Friedrich Reinhold Kreutzwald) käib kuulamas jutte maarahva kangelasest Kalevipojast. Samas igavleb torni ruumides mõisapreili Amalie, kes on tulnud külla oma kuulsa kindralist onu juurde. Seinal ripub kartmatu kindrali mõõk. Kas see ongi Kalevipoja kadunud mõõk, mis eesti rahva uueks loob…? Veelgi põnevam on aga lukus uks, mille taha lapsi ei lubata. Seikluste käigus õpivad talu- ja aadlilaps tundma teineteise muistendeid ja jõulukombeid.
Lõbus ja õpetlik lugu suunab mõtlema rahvaste erinevuse ja sarnasuse peale, õpetab häid kombeid ja – mis kõige tähtsam – seda, et aus mees ei pea ennast ega oma rahvast kunagi häbenema.

 

 

Etenduse kestus on 50 minutit. Haaravat tegevust ilmestavad vahvad laulud.

 

Autor – Loone Ots

Lavastaja – Jaanus Nuutre

Osades – Amanda Hermiine Künnapas, Miika Pihlak ja Kristjan Arunurm

Kunstnik – Riina Vanhanen

Kostüümid – Jana Wolke

Muusikaline kujundaja – Ago Niglas

 

Palume arvestada, et Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornitrepid on järsud ja kitsad ega pruugi olla sobilikud liikumisraskustega inimestele.