7. november kultuurilooline jalutuskäik Rahumäe kalmistul

Tallinna Linnamuuseum kutsub kultuuriloolisele jalutuskäigule Rahumäe kalmistul P 7.11.2021 Jalutuskäikude algus kell 14.00.

Hingedeaeg on tavapärane aeg teha jalutuskäike meie kultuurilooliselt huvitavatele kalmistutele ja meenutada lahkunuid. Tallinna Linnamuuseum kutsub huvilisi jalutuskäikudele Tallinna kalmistutel, et tutvustada siia koondunud Tallinna ja Eesti inimeste lugusid. Retkede eesmärk on tutvustada ja väärtustada kalmistukultuuri ning aidata avastada linnaruumis olulisel kohal paiknevaid rohealasid nende ajaloolises ja loodusloolises mitmekügsuses.


Jalutuskäik Rahumäe kalmistul  

Jalutuskäigul räägime selle rahupaiga loost ja ajaloosündmustest, mis on jätnud oma jälje kalmistule. Käime nii kultuuritegelaste kui ka poliitikute haudadel, imetleme ja mõtestame eripalgelisi hauamonumente. Rahumäe kalmistu jalutuskäigul liikudes piirdume surnuaia vanema osaga.

Kalmistu koosneb 14 enam- või vähem eristuvast osast: nimeliselt Kaarli-, Jaani-, Adventistide-, Pauluse-, Pühavaimu-, Läti-, Rootsi-, Immanueli (baptisti)-, Eelimi (nelipüha)-, Peeteli- ja Vennastekoguduse osast, lisaks tuletõrje-, juudi- ja linnakalmistust.

Linnaelanike arvu jõudsa kasvuga 19. sajandi lõpus hakkas Tallinna senistes surnuaedades tunda andma ruumipuudus. Uue, avarama kalmistu asukoha otsingul jäädi peatuma Nõmmega külgneva Mustamäe serval, peaaegu lagedal liivikul, kus Mustamäe klint pikkamisi laskub Järve tasandikuks. Argumendiks selle koha kasuks oli ka siit läbi minev Vana-Pärnu maantee.

Uus kalmistu pühitseti sisse pühapäeval, 7. novembril 1903. aastal. Kalmistu juurde hakkas tekkima elurajoon, mis sai ka oma nime kalmistu järgi – Rahumäe.

Jalutuskäigu algus: 14.00

Kohtumispaik: Tallinna Rahumäe kalmistul. Kogunemine kalmistu kontori juures (Rahumäe tee 8A)

Jalutuskäigu kestus: 1,5 tundi

Täispilet 9 € Sooduspilet 6 € Perepilet 20 €

Piletid Piletilevist

Kalmisturetked on sündinud koostöös Kadrioru pargiga. Täname!

Muuseum teeb kalmistuekskursioone Rahumäe ja Kaitseväe kalmistule,

Edaspidi on kavas lisada kavva ka Siselinna kalmistu jalutuskäik.