21. oktoober kell 14
KULTUURILOOLINE JALUTUSKÄIK
RAHUMÄE KALMISTUL

Tallinna Linnamuuseum kutsub kultuuriloolisele jalutuskäigule Rahumäe kalmistul laupäeval, 21. oktoobril 2023. Kogunemine kalmistu kontori juures. Jalutuskäigu algus kell 14.00. Jalutuskäiku juhib Kristel Lemming.

Tallinna Linnamuuseum kutsub huvilisi jalutuskäikudele Tallinna kalmistutel, et tutvustada siia koondunud Tallinna ja Eesti inimeste lugusid. Retkede eesmärk on tutvustada ja väärtustada kalmistukultuuri ning aidata avastada linnaruumis olulisel kohal paiknevaid rohealasid nende ajaloolises ja loodusloolises mitmekügsuses.

Jalutuskäik Rahumäe kalmistul  

Jalutuskäigul räägime selle rahupaiga loost ja ajaloosündmustest, mis on jätnud oma jälje kalmistule. Käime nii kultuuritegelaste kui ka poliitikute haudadel, imetleme ja mõtestame eripalgelisi hauamonumente. Rahumäe kalmistu jalutuskäigul liikudes piirdume surnuaia vanema osaga.

Kalmistu koosneb 14 enam- või vähem eristuvast osast: nimeliselt Kaarli-, Jaani-, Adventistide-, Pauluse-, Pühavaimu-, Läti-, Rootsi-, Immanueli (baptisti)-, Eelimi (nelipüha)-, Peeteli- ja Vennastekoguduse osast, lisaks tuletõrje-, juudi- ja linnakalmistust.

Linnaelanike arvu jõudsa kasvuga 19. sajandi lõpus hakkas Tallinna senistes surnuaedades tunda andma ruumipuudus. Uue, avarama kalmistu asukoha otsingul jäädi peatuma Nõmmega külgneva Mustamäe serval, peaaegu lagedal liivikul, kus Mustamäe klint pikkamisi laskub Järve tasandikuks. Argumendiks selle koha kasuks oli ka siit läbi minev Vana-Pärnu maantee.

Uus kalmistu pühitseti sisse pühapäeval, 7. novembril 1903. aastal. Kalmistu juurde hakkas tekkima elurajoon, mis sai ka oma nime kalmistu järgi – Rahumäe.

Jalutuskäigu algus: 14.00

Kohtumispaik: Tallinna Rahumäe kalmistul. Kogunemine kalmistu kontori juures (Rahumäe tee 8A)

Laupäev, 21.10 kell 14

Kultuurilooline jalutuskäik Rahumäe kalmistul

OSTA PILET