SASHA PUTRYA KAUNIS MAAILM
Nottbecki maja salongiõhtu

Kolmapäeval, 11. jaanuaril kell 17:30 kolmas Nottbecki maja salongiõhtu. Maryna Loginova loeng noore ukraina kunstniku fenomenist (vene keeles)

Sasha Putrya sai elada siin ilmas kõigest 11 aastat, kuid jättis endast maailma maha üle 2000 joonistuse. Oma kunstiga üritas Sasha maailma muuta, teha seda paremaks ja kaunimaks. Oma joonistustesse pani ta igaveseks armastuse ja püüdluse ilu poole, mis oli tema jaoks kallim kui elu.

Sasha Putrya sündis Poltavas 2. detsembril 1977 ning lahkus siit ilmast 24. jaanuaril 1989 raske haiguse tõttu, olles elanud kõigest 11 aastat.
Ta jättis endast maha 2280 joonistust ja kompositsiooni. Aastail 1989–2021 korraldati üle 230 Saša personaalnäituse 11 riigis.
Sasha Putryast on tehtud kuus dokumentaalfilmi ning välja antud kaks kunstilis-dokumentaalset jutustust, samuti värvilisi katalooge ja joonistustealbumeid ukraina-, vene-, saksa- ja ingliskeelsete tekstidega. Poltava kunstigaleriis on avatud Sasha Putrya nimeline laste näitusesaal. Korraldatakse Sasha Putrya nimelisi rahvusvahelisi lasteloomingu konkursse. Poltava lasteaia hoonele on paigaldatud tema mälestustahvel.

Lektor: Maryna Loginova – kulturoloog, publitsist (Harkiv, Ukraina).

Kohtumispaik: Tallinna vene muuseum, Pikk 29a
Keel: vene
Kestus: 90 min
Hind: 7/5€

Piletid osta Fientast

Toetab Eesti Kultuurkapital