Aleksei Šatunovi maalide näitus „Kodu“ 3.11 – 26.11.2017

Tallinna vene muuseumi näitus avab kunstniku isikliku suhte oma keskkonnaga.

Näitus on pühendatud kunstniku kodule: Eestile tervikuna ja Tallinnale sealhulgas. Näitusel on väljas 25 teost, millest suurem osa loodi spetsiaalselt selle näituse jaoks ja mida eksponeeritakse esimest korda. Kunstnikku on innustanud linnasiluetid ja maastikud alates kesklinnast selle arhitektuuriliste dominantidega kuni linnalähedase ümbruskonnani, mis elab oma rahulikus rütmis ja harmoonias loodusega.

Iga maal on kunstniku vaade paigale, mis on talle huvitav ja kallis. Tänu sellele on näitus isikliku ja intiimse alatooniga. Kunstnik ise võrdleb näitust luule- või lühijuttude koguga, mille autor põgusalt või siis vastupidi mõtlikult täheldab oma kodu – linna ja looduse – ilu, mis jääb tihti elanikele endile argipäeva askeldustes märkamatuks.

Aleksei Šatunov (1981) on Tallinnas elav vene kunstnik, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vene Kunstnike Ühenduse liige. Aleksei õppis Eesti Kunstiakadeemias ja Venemaa I. J. Repini nimelises kunsti, skulptuuri ja arhitektuuri akadeemilises instituudis. Ta oli õppejõud Rootsi, Kanada, Portugali ja Eesti kunstiõppeasutustes. Praegu elab ja töötab kunstnik Tallinnas, tema teoseid eksponeeritakse palju ka välisriikides. Aleksei Šatunov on korduvalt esindanud Eestit rahvusvahelistel näitustel ja biennaalidel, tema töid on Venemaa, Eesti ja Hiina muuseumites, UNESCO fondides ning Euroopa riikide erakollektsioonides.

Näitus on avatud 3.-26. november.