Dmitri Makonneni plakatinäitus
“MUSTAMÄE 14 VAADET”
Kaja kultuurikeskuses

Avamine 01.02.2024 kl 17 Kaja kultuurikeskuses

Plakatinäitus kujutab Mustamäe linnaosa kunstnik Dimitri Makonneni silmade läbi. Ainest on andnud kohad, sümbolid, vaatamisväärsused – kõik, mis loob piirkonnast tervikliku ja kordumatu kuvandi.

Mustamäe on esimene paneelmajade linnaosa Tallinnas, mille rajamisele pani alguse Tallinnas 1950. aastate lõpus teravalt üles kerkinud elamispindade puudus. Mustamäe näol oli tegemist “unistuste linnaga”, kus kõik eluks vajalik pidi

olema jalutuskäigu kaugusel: poodidest ja juuksuritest vaba aja veetmise võimalusteni. Paljud igatsesid korterit Mustamäele. 2023. aasta seisuga elab Mustamäel 68 423 inimest.

Mustamäe on praegu üks Tallinna rohelisemaid linnaosi. Tuntuimad rohealad on Männi park ja Sütiste mets. Rekonstrueeritakse aktiivselt paneelmaju ja linnaossa kerkib uusi hooneid. Mustamäel on oma vaatamisväärsused: ainulaadsed ehitised, skulptuurid, iidsed rändrahnud ja palju muud.

Kohalik kunstnik Dmitri Makonnen on elanud mitmel pool Tallinnas, kuid just Mustamäega on tal kõige lähedasemad sidemed ja eredamad mälestused. Tallinna vene muuseumi näitusel eksponeeritud plakatid kujutavad kunstnikule südamelähedasi Mustamäe vaateid: vaatamisväärsusi, huvitavaid kohti ja objekte, mida alles plaanitakse rajada. Igal tallinlasel on oma ettekujutus Mustamäest, Dmitril on selline.

Dmitri Makonnen on Eesti Disainerite Liidu ja Kujundusraafikute Liidu, Rahvusvahelise disainerite liidu.

Näitus on avatud 01.02. kuni  31.03.2024.

Näitus on osa Mustamäele pühendatud ajaloonäitusest  „Mustamäe. Kas unistuste linn?“