Aleksander Ivaškevitši näitus „Elu kunst“, kuni 31. jaanuarini

Vene Teatri näitleja ja koreograaf Aleksander Ivaškevitš esitleb jaanuarikuus Tallinna vene muuseumis oma fotoprojekti „Elu kunst“ Eesti kultuuritegelastest.

3.–31. jaanuarini toimuv näitus koosneb fotoportreedest Eesti kultuuritegelastest – eri vanuses ja eri rahvusest inimestest, kes kõik esindavad Eesti kultuuri. Professionaalsed fotod avavad meie loomeinimesi uuest vaatenurgast, fotosid täiendavad modellidest selle näituse tarvis koostatud lühitutvustused.

Näitleja ise ütleb, et fotograafia ei ole tema jaoks amet, vaid maailma tundmaõppimise vahend, võimalus end väljendada, olemata siiski mitte mingil juhul omaette eesmärgiks.
Aleksander Ivaškevitši esimene fotonäitus nimetusega „Nägude ideed“ avati Vene teatris 2008. aastal, 2009 toimunud teine näitus kandis nimetust „Fototeater“.
„Kõike, mida Ivaškevitš loob, peetakse autorifotograafiaks, mis ei mahu tänapäevase klantsformaadi raamidesse, vaid rikub kaanoneid ja reegleid, eksisteerib väljaspool tänapäeva fotokunstis väljakujunenud stereotüüpide ja dogmade raame“ kirjeldab autori loomingut Galina Balašova ajakirjas „Karjäär“ mais 2008.

Aleksander Ivaškevitšit tuntakse laiemalt esmajoones näitlejana, kes peale teatritöö on mänginud ka filmides. Üks tema rollidest oli vürst Jaroslav Targa osa filmis „Jaroslav“, mis linastus PÖFFi raames aastal 2010. Aastal 2009 linastus “Ivan Julm”, kus Aleksander mängis vürst Andrei Kurbski rolli.

Ivaškevitš on aga ka tuntud tantsija, pedagoog, koreograaf ning tantsunumbrite lavastaja, lisaks Tallinna rahvusvahelise stepptantsufestivali korraldaja. Eestis on ta lavastanud muusikali „Hull sinu järele“ („Crazy for You“), „No, no, Nanette!, „Vana õuduste pood“ (“Old Curiosity Shop“),’ ja „Kolmekrossiooper“.
Ivaškevitš on õppinud stepptantsu Woodpecker’s tantsukeskuses ning Broadway tantsukeskuses New Yorgis. Tantsu õpetanud on ta Ameerikas, Austrias, Rootsis, Soomes, Suurbritannias ja Venemaal.
Peale Ameerikast naasmist lõi Ivaškevitš omalaadselt unikaalse tantsustuudio „Duff Tap Studio“ (www.dufftap.ee), kus ta õpetab erinevas vanuses tantsuhuvilisi.

Kolmapäeval, 29. jaanuaril kell 18.00 toimub näitusel kohtumine Aleksander Ivaškevitšiga (vene keeles).
Näitus on avatud 31. jaanuarini 2020.

Vaata lisaks:
www.a-ivashkevich.com, www.phototeater.com
Aljona Suržikova portree Aleksandr Ivaškevitšist ETVs