Arvo Iho fotonäitus “Muutuv vana Kadriorg” 4.03–31.10

Lastemuuseum Miiamilla ees ja sees saab muuseumi taas avamise järel näha pildilist ülevaadet vana Kadrioru muutustest uue suunas. Fotode autor, filmilavastaja ja operaator Arvo Iho kaamerasilm on jäädvustanud aastatel 20092020 Kadrioru vaateid ja elukeskkonda. Dokumenteeriv fotonäitus viib vaataja ringkäigule minevikust tänapäeva, lisaks on gruppidel võimalus osaleda temaatilistel pargituuridel.

Filmilavastaja ja operaator Arvo Iho. Foto: Marta Valgma

Arvo Ihole on südamelähedane jäädvustada keskkonda, kus ta elab ja ehkki esimesed pildid on tal Kadriorust juba 1995. aastal, koosneb antud näitus hilisematest digifotodest. Tema sõnul on Kadrioru elukeskkond tervikuna paranenud, kaotamata oma ajaloolist väärtust ja inimlikku võlu.

Kümne aasta jooksul on ilmet muutnud nii mõnigi üle 300 aasta vanuse pargi ümbruses olev hoone ja tänavalõik. Kuna Kadrioru põhiline väärtus seisneb just tema ajalooliste hoonete ja loodusliku mitmekesisuse hoidmises ja säilitamises, saab iga vaataja ise otsustada, kas toimunud muutused on olnud vajalikud ja head.

 

TEEMARINGKÄIGUD

Fotonäitust toetavad teemaringkäigud Kadrioru tänavail, kus saab kuulata vanade hoonete ägisevaid monolooge, näha uutes hoonetes mineviku peegeldusi ja kiigata pargi ümbruses muutunud tänavapilti. Ringkäikude teemad varieeruvad ning osaleda saab nii tuuridel Arvo Ihoga kui ka kuulata ajaloolase Peeter Talvari kogutud lugusid. Peredele mõeldud ringkäigul vaatame hooneid laste silmade kõrguselt ja räägime noortepargi hiilgeajast.

 

TEEMAD JA TOIMUMISAJAD

  • Ringkäigu kestus 6090 min
  • Ringkäigu hind ostes muuseumikassast: laps, tudeng, pensionär 5 €, täiskasvanu 8 €, pere 10 € 
  • Piletilevist saab ringäigu pileti osta SIIT
  • Gruppidele (1020 inimest) pakume võimalust broneerida ringkäik neile sobival ajal (maioktoober algusajaga 11.0019.00). Lepi aeg kokku tel 601 7057 või

„Kadriorg fotograafi pilgu läbi“ on fotograafi ja operaatori Arvo Iho juhtimisel toimuv jalutuskäik, kus vanameister näitab Kadrioru kõige värvikamaid maju ja räägib sellest, kuidas ta on püüdnud nende muutumist jäädvustada.

eesti keeles: 28. aprill, 4. august, 8. september kell 17.00 

vene keeles: 12. mai ja 30. juuni kell 17.00

 

Suvituspiirkonnast elurajooniks” on ajaloolase ja arheoloogi Peeter Talvari juhtimisel toimuv ringkäik, kus saab kuulda lugusid ajast, mil Kadriorg oli populaarne suvituspaik ja pargisüdant hoonestati puhkuse toetuseks. Ringkäigul promeneeritakse nii alleedel kui pargi veerel olevate hoonete vahel, saades ülevaate slobodaa kujunemisloost elurajooniks. Vaadatakse Eestis ainsana säilinud 17. sajandil suvemaja ehituslaadi ja jalutatakse läbi lehtla, lustla ja lilleaia.

27. mai, 7. juuli, 20. oktoober kell 17.00

 

Kadriorg laste silmade kõrguselt” on mõeldud peredele. Ringkäigu juhid lastemuuseumist jutustavad mitme hoone lugusid ja vaatavad, kuidas vanad ja uued majad sõbralikult üksteist toetavad. Ringkäigul otsitakse pargi ümbruses asuvaid huvipunkte ja saadakse teada, mis on laste lemmikkohad Kadriorus.

eesti keeles: 9. juuni, 7. juuli, 4. august kell 14.00

vene keeles: 16. juuni, 14. juuli, 11. august kell 14.00

 

Vaade Tobiase tänavale 2012 a. (A. Iho)

Vaade Tobiase tänavale 2020 a. (A. Iho)

Fotonäituse “Muutuv vana Kadriorg” sümboolne avamine kutsetega külastajaile suletud muuseumis toimub 4. märtsil kell 16.00.

Näitus jääb avatuks kuni 31.10.2021 Lastemuuseum Miiamilla fuajees ja kohvikuruumides. Näitust saab külastada muuseumi lahtiolekuaegadel. Siseruumides palume liikuda välisjalanõudeta!


PILETIINFO

Näitust saab külastada tasuta!

Muuseumikülastuse piletihinnad:

laps, pensionär, tudeng  2 €

täiskasvanu 4 €

pere 8 €