VÄLINÄITUS “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED”

Lastemuuseum Miiamilla miniaias on avatud välinäitus “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED”, mis suunab ise tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada. Näitust on kõigil võimalik külastada tasuta ning olenemata muuseumi lahtiolekuaegadest.

Loodussõbralikule eluviisile pühendatud tegevuspunktid kutsuvad lapsi – ja kõiki huvilisi – sammhaaval loodusega sõbraks saama. Miniaeda paigutatud lapsesuuruses porgandid, lehed ja rohelapsed suunavad aiatarkusi ammutama ja läbi kogemuse loodussõbralikke samme astuma.

Suure puulehe pealt saab lugeda looduse mitmekesisusest ja selgitame, miks putukad on looduses vajalikud. Üks hiigelporgandeist aitab aru saada taime elutsüklist ning kuidas looduse komponendid on loomulikus ringluses.

 

 

Sensoorsel rajal jalutades saab tunnetada erinevaid looduslikke materjale, sõrmeotsaga päikeselabürindil liikudes keskenduda ümbritsevatele loodushelidele ja katsetada mullavõluriks olemist, saades teada kompostimise põhitõed.

Muuseumi miniaias tegutsedes muutuvad meeled erksaks ja tuju rõõmsaks nii suurtel kui väikestel rohenäppudel. Koostegutsemise abil omandame hoolivat suhtumist keskkonda ja loodusesse.

 

Lapsemõõtu porgandid ja rohelapsed  jäävad muuseumi aeda püsikuteks ehk tegu on püsinäitusega, mida saavad kõik huvilised uudistada iseseisvalt ja tasuta. Pane näpud – või hambad – sügelema ja vaata isu tekitamiseks videot Miiamilla miniaiast.

Põhjalikumalt saad näituse kohta lugeda intervjuust kuraatori ja lastemuuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roosiga Tallinna Linnamuuseumi blogis.