1. salongiõhtu: Mustamäe. Kas unistuste linn?

“Mustamäe. Kas unistuste linn?”

Kunstiteadlane Karin Paulus räägib sellest, miks 1960. aastate Mustamäe pidanuks tallinlasi korteripuudusest päästma ja kas see õnnestus.

Linnakultuurile keskendunud Tallinna vene muuseumis avaneb provokatiivne sissevaade Mustamäele, mis on Eestis kõige puhtakujulisem modernistlik utoopiaprojekt. “Mulle meeldib mõelda, et praegu üle Euroopa moesõnaks muutunud 15 minuti linna kontseptsioon on siin kenasti olemas – võid olla täitsa paikne, sest olemas on lisaks kodule ka töö, haridusasutused, poed ning palju rohelust. Ainult et Mustamäed ei reklaami keegi innovatiivse, keskkonnateadliku, teaduspõhise tervikliku linnaruumina. Kuigi just neid põhimõtteid peeti silmas 1950.-1960. aastatel linna kavandades,“ muigab näituse kuraator Karin Paulus.

Üritustesarjas „Salongiõhtud Nottbeckide juures“ saavad muuseumikülastajad osaleda mitmetel kohtumistel ja loengutel, mille teemavaldkond hõlmab meie pealinna ja kogu riigi kultuurielu väga laia spektrit. Nagu möödunud sajandeil, pakutakse nüüdki külalistele samovarist kuuma teed.

Kohtumiseni sisukatel salongiõhtutel Nottbeckide juures!

kolmapäeval, 11.10., algusega kell 17.30.

Pilet: 7 € täispilet/ 5 € sooduspilet

osta Fientast või muuseumi kassas kohapeal.

Toetas Eesti Kultuurkapital